​Osmani pret me nderime shtetërore presidentin kroat

Me nderime të larta shtetërore presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur presidentin e Republikës së Kroacisë, Zoran…

Me ceremoni shtetërore, Osmani priti në vizitë Pendarovskin

Me nderime të larta shtetërore presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka. Pritur në  vizitë zyrtare presidentin e Maqedonisë së Veriut,…

​Pendarovski sot viziton Kosovën

Presidenti i Maqedonisë Veriore Stevo Pendarovski sot do të qëndrojë për vizitë në Kosovë, ku do të takohet me presidenten…

Presidentja Osmani del në pritje të 45 viktimave të aksidentit në Bullgari

Në pritje të 45 viktimave në aeroportin e Shkupin është dalë edhe Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani. Krahas funksionareve të…

Gazmend Muhaxheri pret në zyre qytetarët për t’ia uruar fitoren: Do të nisim punë të mëdha

Sot dhe nesër me të filluar nga ora 09:00 e deri në orën 12:00 dyert e Komunës së Pejës do…

Ismaili bën një ndryshim për banorët e Kalabrisë, premton trafiku urban modern

Kandidati për kryetar të Komunës së Prishtinës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) , Uran Ismaili ka vendosur…

Kurti sot pret Ramën me ceremoni shtetërore

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti do ta presë sot me ceremoni shtetërore në  Prishtinë kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, si…
error: