Byroja, dialogu dhe Kodi i ri Civil, pikat që pritet të “ndezin” debate në Kuvend

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot për ditën e tretë radhazi në seancë plenare. Byroja Shtetërore për…

Austria pritet të heq masat kufizuese më 5 mars

Austria do të heqë pothuajse të gjitha masat kufizuese kundër koronavirusit nga 5 marsi, me përjashtim të kërkesave për vendosjen…

Holanda pritet të heq kufizimet javën e ardhshme

Qeveria holandeze planifikon të heq shumicën e rregulloreve shëndetësore në lidhje me pandeminë më 18 shkurt, deklaroi ministri holandez i…

Sot pritet që të miratohen masat e reja anti-COVID

Sot pritet që të miratohen masat e reja antiCOVID-19, kjo pasi tashmë edhe Komiteti për Menaxhimin e Pandemisë, për vlerësimin…

Sot mbahet seanca e Kuvendit Komunal të Gjilanit për të zgjedhur kryesuesin

Asamblistët e Kuvendit Komunal të Gjilanit do të mblidhen sot për të votuar kryesuesin. Mbledhja pritet të fillojë në ora…

Ministri i Mbrojtjes së Kroacisë sot vjen në Kosovë

Ministri i Mbrojtjes së Kroacisë, Mario Banozic sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Kosovë ku do të pritet…

Kuvendi i Shqipërisë, pritet të miratohet marrëveshja për ekstradimet me Britaninë e Madhe

Kuvendi i Shqipërisë zhvillon sot seancën e radhës plenarë në orën 10:00. Në rendin e ditës është parashikuar një interpelancë…

Delegacioni i Kuvendit të Shqipërisë pritet në takim edhe zyra e kryeministrit

Delegacioni i Kuvendit të Shqipërisë, i kryesuar nga shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla janë pritur në…

Mblidhet sot Kuvendi i thirrur Berisha, pritet votimi i një mocioni mosbesimi për shkarkimin e Bashës

Ish-kryeministri, Sali Berisha mbledh sot Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike, ditë e cila sipas tij do të shënojë rithemelimin e…

Zmbrapset ​SBAShK-u , pritet pezullimi i protestës

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK) në takimin e jashtëzakonshëm me përfaqësues të të gjitha Federatave, anëtare të…