​Rusia pritet të aneksojë nesër katër rajonet e pushtuara ukrainase

Katër rajonet ukrainase të pushtuara nga Rusia, të cilat mbajtën referendume të konsideruara ndërkombëtarisht si mashtrim, do të aneksohen nga…

​Doarsa Kica pritet t’i bashkohet LDK-së

Deputetja e Grupit Parlamentar  të Lëvizjes Vetëvendosje, Doarsa Kica – Xhelili përfundimisht i ka ndarë rrugët me këtë grup dhe…

Reduktimet e rrymës, Buzhala: Sot pasdite pritet përmirësimi i furnizimit me energji elektrike

Me reduktime të rrymës vendi po përballet edhe të enjten, 6 orë me rrymë dhe 2 pa të. Këtë për…

Presidenti Begaj për herë të parë në Kosovë, pritet me ceremoni shtetërore

Me nderimet më të larta shtetërore, presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka pritur në takim homologun e saj nga Shqipëria,…