​Sot pritet takimi i Kurtit me veteranët

Takimi i kryeministrit Albin Kurti me veteranët e UÇK-së pritet të ndodh sot. Ishte kryeministri Kurti që nëpërmjet një kërkese…

​Parashikimi i motit

Sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat gjatë ditës parashihen të shoqërohen me riga shiu dhe…

​Parashikimi i motit

Gjatë ditës së sotme pritet që të mbretërojë mot me diell. Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet…

Shqipëria pritet të shtyjë përpara edhe agjendën e Kosovës në OKB

Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë ka pritur sot në takim një delegacion nga Ministria për Evropën dhe Punët…

​Kancelari i Austrisë do të pritet sot në Kosovë me ceremoni shtetërore

Në Kosovë sot do të vijë për vizitë zyrtare kancelari i Austrisë, Karl Nehammer. Kancelari austriak do të pritet me…

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë vjen sot në Kosovë, takohet me Gërvallen e Kurtin

Sot do të vijë në Kosovë ministrja e Jashtme e Gjermanisë, Annalena Baerbock. Ajo do të pritet në Aeroportin Ndërkombëtar…

Presidentja Osmani pritet me ceremoni shtetërore nga Erdogani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është pritur me ceremoni shtetërore nga presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan. Osmani, e shoqëruar…

Edhe sot priten reshje bore

Edhe gjatë ditës së sotme do të ketë reshje bore në Kosovë. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se…

Byroja, dialogu dhe Kodi i ri Civil, pikat që pritet të “ndezin” debate në Kuvend

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot për ditën e tretë radhazi në seancë plenare. Byroja Shtetërore për…

Austria pritet të heq masat kufizuese më 5 mars

Austria do të heqë pothuajse të gjitha masat kufizuese kundër koronavirusit nga 5 marsi, me përjashtim të kërkesave për vendosjen…