​PDK i kërkon Ahmetit që lëvizja me autobusët e Trafikut Urban të jetë pa pagesë deri në mars

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka mirëpritur vendimin e komunës së Prishtinës që lëvizja e qytetarëve me autobusët e Trafiku…

Të shtëna me armë zjarri, në një shtëpi në “Ballaban” të Prishtinës kapen armë

Në një shtëpi në fshatin “Ballaban” në Prishtinë gjatë ditës së djeshme pasi ishin dëgjuar të shtëna me armë zjarri…

Tentoi ta grabit një grua në Prishtinë, i dyshuari ik nga vendi i ngjarjes

Një persona ka tentuar ta grabtë një grua në rrugën “Bill Kinton” në Prishtinë. Policia kanë njoftuar se gruaja derisa…

​Ngacmonte seksualisht disa fëmijë, arrestohet një person në Prishtinë

Një person në Prishtinë nëpërmjet rrjeteve sociale ngacmonte seksualisht disa fëmijë. Policia e Kosovës gjatë ditës së djeshme ka arritur…

52 vjet nga demonstratat shqiptare të vitit 1968

Sot janë bërë 52 vjet nga demonstratat shqiptare të vitit 1968 në Kosovë, të cilës i paraprinin përvjetorë të rëndësishëm…

Rrahje me shufër metalike në Prishtinë

Në paraditen e sotme ka ndodhur një rrahje mes disa personave në rrugën “Zenel Salihu” në Prishtinë Personat që u…

Përfshihet nga zjarri bodrumi i një ndërtese në Prishtinë

Mëngjesin e së enjtes bodrumi i një ndërtesë në rrugën “Bajram Kelmendi” në Prishtinë është përfshirë nga zjarri. Mbi podrumin…

​Rrahje mes nxënësve në Prishtinë-VIDEO

Një rrahje mes nxënësish ka ndodhur paraditen e së mërkurës në Prishtinë. Rrahje nisi nga dy nxënës e që më…

​Tre vdekje të dyshimta në Kosovë

Policia ka raportuar për dy vdekje të dyshimta në Prishtinë dhe një në fshatin Komoran të Drenasit. Mbrëmjen e së…

​Arrestohen tre persona, rrahën gratë e tyre

Gjatë 24 orëve të fundit policia raporton për dhunën në familje ku viktima janë gratë. gjatë së dielës prishtinasi ushtroi…
error: