Gjenden mbetje mortore në Prishtinë

Policia sot ka bërë të ditur se dy dëshmitarë kanë informuar dje se në brendi të pyllit kishin hasur në…

Falsifikoi paratë, Gjykata Themelore në Prishtinë shpall aktgjykimin ndaj të akuzuarit R.Z

Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur aktgjykimin kundër të akuzuarit R.Z për veprën penale Falsifikimi i parasë nga neni 296…

Lajçak sonte në Prishtinë për propozimin evropian

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, mbrëmjen e 25 janarit pritet të qëndrojë në…

Plagosja në lagjen “Emshir”, arrestohet një person

Një person është arrestuar sot në Prishtinë për vrasjen në tentativë, që ka ndodhur më 8 janar në Prishtinë, ku…

Nga një muaj paraburgim për nëntë zyrtarët e dyshuar për keqpërdorim rreth stadiumit në Magure

Gjykata Themelore në Prishtinë, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, duke caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej…

Nesër në Prishtinë mbahet konferenca e 9-të ndërkombëtare për sigurinë rrugore

Edhe sivjet, në muajin e parë të këtij viti, Kosova do të mbledhë ekspertët vendorë dhe ndërkombëtar të fushës së…

Arrestohen nëntë persona për keqpërdorim të pozitës dhe për mashtrim, dëmi i tyre arrin 300 mijë euro

Në një njoftim të Prokurorisë Themelore thuhet se janë arrestuar nëntë persona, të dyshuar se kanë kryer veprën penale ‘’Keqpërdorimi…

Uji në Prishtinë e disa komuna aktualisht nuk është për pije

Në një njoftim nga KRU ”Prishtina” thuhet  se si pasojë e reshjeve të shiut, uji është turbulluar. Si shkak i…

E mitura shtatzënë, arrestohet i dyshuari për dhunim në Prishtinë

Një burrë dje u arrestua për dhunim në Prishtinë, ndërsa e mitura raportohet se është shtatzënë. Policia informoi se rasti…

Prishtinë, një 45-vjeçar sulmohet me mjet të mprehtë, vetëdorëzohet i dyshuari

​Një 45-vjeçar ka pësuar lëndime sonte në Prishtinë, pasi është sulmuar nga një mjet i mprehtë. Lajmin për KosovaPress e…