Gratë dhe shkenca: Gabriella Greison homazh për Margherita Hack në Prishtinë

Me rastin e edicionit të pestë të “Ditës së hulumtimit italian në botë”, promovuar nga Ministria e Punëve të Jashtme…

​Konjufca: UÇK-ja është e pamenduar pa kontributin e komandantit Ilir Konushevci

Me rastin e 24-vjetorit të rënies së heronjve të kombit, Ilir Konushevci dhe Hazir Malaj, kryetari Kuvendit të Kosovës, Glauk…

​S’ka të lënduar nga shpërthimi i bombolës në kryeqytet

Ndërsa punonjës në këtë vendpunishte në oborrin e Universitetit të Prishtinës kanë konfirmuar KosovaPress-it se nuk ka asnjë të lënduar…

​DKA në Prishtinë bashkë me Ambasadën Britanike zotohen për punësime meritore në arsim

Drejtoria Komunale e Arsimit në Prishtinë sot ka bërë thirrjen publike për ekspertë të jashtëm për të marrë pjesë në…

​Gjendet e vdekur një grua në banesën e saj në Prishtinë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një grua është gjetur pa shenja jete në banesën e saj në…

​Vjedhje në disa lokale në një qendër tregtare në kryeqytet

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka pasur vjedhje në disa lokale në një qendër tregtare në Prishtinë.…

Lëndohen dy persona nga zjarri që përfshiu një ndërtesë në “Tophane”

Është përfshirë nga zjarri një ndërtesë në lagjen “Tophane” të Prishtinës. Aty u lënduan dy persona, një prej tyre fëmijë.…

​Grabitje e armatosur në një pompë të derivateve në Prishtinë

Një grabitje e armatosur ka ndodhur mbrëmë në një pompë të naftës në Prishtinë. Në raportin 24-orësh të Policisë së…

​Vdekje e dyshimtë në Prishtinë, gjendet një pistoletë

Një person është gjetur të enjten pa shenja jete në Prishtinë e që policia po e cilëson vdekje të dyshimtë.…

Doktori me famë botërore hap klinikën “Renne” në Prishtinë

Njëri ndër doktorët më të famshëm në Turqi për bukuri estetike, prof. dr. Reha Yavuzer, bashkë me afaristen e njohur…