Në Prishtinë gjendet një person pa shenja jete

Një person pa shenja jete është gjetur sot rreth orës 17.00 në rrugën “Shkupi” në Prishtinë. Zëdhënësja e Policisë rajonale…

Nis dezinfektimi i 300 hyrjeve kolektive në Prishtinë

Komuna e Prishtinës sot ka filluar procesin e dezinfektimit dhe pajisjen me dezinfektues të 300 hyrjeve kolektive në kryeqytet, të…

Prishtinë, i vjedhin çantën me dokumente dhe mbi 100 euro

Policia e Kosovës ka raportuar në mesditën e së hënës në kryeqytet ka ndodhur një vjedhje. Ankuesja femër kosovare ka…

KRU “Prishtina” zbaton masat parandaluese kundër përhapjes së koronavirusit

Pas situatës së krijuar me koronavirus në vendin tonë, Bordi i Drejtorëve të KRU “Prishtina” mbajti sot takim, me ç’rast…

Shtyrja e pagesave, Pastrimi dhe KRU Prishtina nesër vendosin rreth propozimeve të Qeverisë

Kompania Pastrimi dhe KRU Prishtina pritet të vendosin nesër rreth masave të  prezantuara nga Qeveria e Kosovës, e të cilat…

Koronavirusi në Kosovë – zbrazen rrugët e Prishtinës

Tashmë në Kosovë janë konfirmuar 5 raste me koronavirus, e kjo ka bërë që sheshet e kryeqytetit të jenë pothuajse…

​Qytetarë të papërgjegjshëm shfrytëzojnë rastin për kyçje ilegale në rrjetin e ujësjellësit

KUR “Prishtina” ka njoftuar se qytetarët e pandërgjegjshëm po shfrytëzojnë momente sikurse sot, momente në kohën kur gjithandej po zbatohen…

Qytetarët nuk ndjekin këshillat, sheshi vlon edhe nga fëmijët

Qeveria e Kosovës ka udhëzuar qytetarët që të shmangin vendet me shumë njerëz si dhe të kujdesen për higjienën personale.…

As Prishtina nuk i shpëton komisionit disiplinor të FFK-së

Komisioni disiplinor i Federatës së Futbollit të Kosovës gjatë ditës së sotme ka bërë publike dënimët të cilët I ka…

Publikohet numri për rastet e koronavirusit

Komuna e Prishtinës ka publikuar një numër pa pagesë ku qytetarët e Prishtinës mund të thërrasin në rast se kanë…