Prishtina e qetë nga këmbësorët por jo edhe nga automjetet

Prishtina sot duket thuajse gjithçka është në normalitet sa i përket qarkullimit të automjeteve. Në kohën kur lejohet qarkullimi, në…

Komuna e Prishtinës iu del në ndihmë klubeve sportive

Kuvendi Komunal i Prishtinës sot ka mbajtur një mbledhje urgjente pas gjendjes së jashtëzakonshme me koronavirus. Në këtë mbledhje, u…

Shtohet numri i familjeve në nevojë, mbi 150 telefonata në ditë duke kërkuar ushqim

Në kohën kur Kosova po përballet me luftën me infeksionin Covid-19, në Kryqin e Kuq të Prishtinës janë shtuar kërkesat…

Dezinfektohen rrugët e kryeqytetit

Komuna e Prishtinës sot sërish ka ndërmarrë një aksion për dezinfektimin e rrugëve. Kompanitë e kontraktuara janë parë mëngjesin e…

Sot nis dezinfektimi i rrugëve dhe hapësirave publike në Prishtinë

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se nga sot fillojmë me aksionin e dezinfektimit të rrugëve dhe hapësirave publike, për herë…

Qytetarët nuk lejohen të kalojnë në sheshin kryesor të Prishtinës

Sheshet kryesore të kryeqytetit, ai “Skënderbeu”, “Nënë Tereza” dhe “Zahir Pajaziti” janë bllokuar nga Policia e Kosovës. Edhe rruga që…

FBK anulon sezonin, Prishtina përshëndet vendimin dhe “refuzon” titullin në tavolinë

Ashtu siç ishte paralajmëruar më herët, Federata e Basketbollit në Kosovë vendosi të anulojë këtë sezon, të ndërprerë për shkak…

Bora mbulon Prishtinën

Bora ka zbardhur Prishtinën. Reshjet e borës kanë filluar që në orët e para të ditës së sotme. Reshje të…

Dita e katërt, qytetarët respektojnë lëvizjen e kufizuar

Për të katërtën ditë me radhë, që nga ora 10 e mëngjesit, qytetarëve po u ndalohet qarkullimi dhe lëvizja  me…