Hendbolli i femrave, Istogu i gatshëm për derbin e parë të vitit

Istogu, Ferizaj, Prishtina e Vushtrria vlerësohet se do të jenë katër ekipet të cilat do të luftojnë për titull të…

Prishtina nuk i frikësohet Ballkanit

Këtë javë luhet derbi ne Superligën e Kosovës në futboll ndërmjet Prishtinës dhe Ballkanit. Skuadra nga kryeqyteti ka vazhduar përgatitjet…

Prezantohet projekti “Gjithëpërfshirja sociale e të rinjve përmes aktiviteteve në natyrë”

Klubi alpinist “Prishtina” ka prezantuar sot projektin “Gjithëpërfshirja sociale e të rinjve përmes aktiviteteve në natyrë”, me ç’rast iu bë…

Xhebrailat konfirmojnë udhëtimin e tyre në Prishtinë

Të shtunën nga ora 17:00 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ do të zhvillohet derbi i xhiros së 20-të, ku takohen Prishtina…

Hendboll, Trepça fiton dhe i afrohet Prishtinës

Trepça ka shënuar fitore të pritur ndaj Drenicës për t’u stabilizuar në vendin e tretë në Superligën e Kosovës në…

Çiklistët marshojnë kundër ajrit të ndotur, kërkojnë nga qytetarët të shfrytëzojnë biçikletat

Përveç kushteve minimale të infrastrukturës dhe sigurisë, çiklistët thonë se tani po përballen edhe me ajër të pashëndetshëm, i cili…

Marsh i çiklistëve kundër ndotjes së ajrit në Prishtinë

Çiklistët janë të shqetësuar për nivelin e lartë të ndotjes së ajrit në Prishtinë, që vjen edhe si rrjedhojë e…

Thaçi: Para Serbisë duhet të jemi të bashkuar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po i afrohet vitit të fundit të mandatit të tij në krye të shtetit dhe…

Protestë kundër avokatit Tomë Gashi

Youth Initiative for Human Rights Kosovo – YIHR ka ftuar qytetarët në protestën që mbahet sot ndaj avokatit Tomë Gashi.…

FBK del me njoftim për klubet e Prishtinës

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) ju njofton se, të mërkurën dhe të enjten në Pallatin e Rinisë dhe Sportit…