Sot në Ferizaj luhet finalja e madhe në futsall

Sot gjatë ditës në qytetin e Ferizajt do të zhvillohet finalja e madhe e futsallit në mes të Liburnit dhe…

Llapi – Prishtina, formacionet zyrtare

Sot na presin edhe tri ndeshje mjaftë interesante në Superligën e Kosovës në futboll. Ndeshja kryesore pritet të zhvillohet në…

Superliga e Kosovës vazhdon sot me tri ndeshje interesante

Gjatë ditë së djeshme, janë luajtur tri ndeshjet e para në Superligën e Kosovës në kuadër të javës së 26-të.…

Aksident në hyrje të Vushtrrisë, lëndohen 5 persona

Një aksident trafiku me të lënduar ka ndodhur sot rreth orës 13:40 në rrugën nacionale Mitrovicë-Prishtinë përkatësisht në hyrje të…

Besa Famgas kërkon titullin, Prishtina ndeshjen e tretë

Të martën nga ora 19:30 luhet ndeshja e dytë finale e play-offit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë…

Dëmtimi i gypit në Hajvali, ja cilat lagje mbesin pa ujë në Prishtinë

Për shkak të ndërhyrjes ilegale të qytetarëve të papërgjegjshëm në valvolën kryesore në Hajvali të Komunës së Prishtinës, pjesa dërmuese…

Nis regjistrimi i fëmijëve në çerdhet publike të Prishtinës

Komuna e Prishtinës ka shpallur konkursin për regjistrimin e fëmijëve në çerdhet publike për vitin 2020-2021. Regjistrimi i fëmijëve në…

Nesër nis regjistrimi i fëmijëve në institucionet parashkollore të Prishtinës

Komuna e Prishtinës ka shpallur konkursin për regjistrimin e fëmijëve në çerdhet publike për vitin 2020-2021. Regjistrimi i fëmijëve në…

Prishtina e Ballkani sigurojnë finalen e Kupës së Kosovës

Prishtina dhe Ballkani janë dy skuadrat që do të luftojnë për trofeun e Kupës së Kosovës. Këto dy skuadra siguruan…

Prishtina trefishon epërsinë ndaj Drenicës

Është duke u zhvilluar ndeshja e dytë gjysmëfinale e Kupës së Kosovës ndërmjet Drenicës dhe Prishtinës. Skuadra e Armend Dallkut…