“Java e gjelbër’, Hajdari: Prishtinës t’i shtohet sa më shumë gjelbërim

Tash e katër ditë po vazhdon iniciativa e Komunës së Prishtinës për mbjelljen e fidanëve dhe drunjëve në kuadër të…

Prishtina rikthehet me fitore

Skuadra e Prishtinës ka shënuar fitore në ndeshjen e parë pas një pezullimi më shumë se dy muaj për shkak…

Prishtina shkon në pushim me dy gola epërsi

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Prishtinës dhe Drenicës. Djelmoshat e Armend Dallkut kanë arritur të përmbyllin 45…

Prishtina kalon në epërsi

Është duke u zhvilluar ndeshja ndërmjet Prishtinës dhe Drenicës. Skuadra nga kryeqyteti ka arritur të gjejë golin e epërsisë në…

Prishtina – Drenica, publikohen formacionet zyrtare – foto

Futbolli kosovar do të rikthehet sot me ndeshjen Prishtina – Drenica, ndeshje kjo që luhet në kuadër të Kupës së…

Rikthehet futbolli kosovar, sot luhet kjo ndeshje

Sot do të rikthehet futbolli kosovar, me ndeshjen Prishtina – Drenica, ndeshje kjo që zhvillohet në kuadër të Kupës së…

Dezinfektohen çerdhet publike në kryeqytet

Gjatë ditës së nesërme do të rihapen të gjitha çerdhet publike në Prishtinë, pas vendimit të Qeverisë në detyrë të…

Prishtina me qendër të qëndrimit ditor për persona me dëmtime intelektuale

Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti ka vizituar sot hapësirat ku do bëhet qendra e qëndrimit ditor për persona…

Prishtina rezulton negative për Covid-19

Skuadrat e Superligës po vazhdojnë të testohen për koronavirus. Tashmë shumë prej skuadrave kanë kryer këtë testim, ndërsa rezultatet për…

Sot mbyllet për qarkullim rruga Prishtinë-Gjilan

Sot me fillim nga ora 08:00 deri në ora 13:00, për shkak të zhvillimit të punimeve (vendosjen e portalit), përkohësisht…