Prishtina – Ballkani, formacionet zyrtare

Pas mbylljes së sezonit në Ipko Superligën e Kosovës, ku kampion u shpall Drita dhe nën-kampion Gjilani, duke siguruar dy…

Premtime që rruga Prishtinë-Mitrovicë të përfundojë sa më shpejtë

Kryeministri Avdullah Hoti, i shoqëruar nga ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, ka vizituar rrugën nacionale Prishtinë-Mitrovicë, në fshatin Gojbul të…

Prishtina reagon për “luftën speciale” që po zhvillohet ndaj saj

Ditëve të fundit kanë qarkulluar shumë lajme se disa lojtarë të Prishtinës pritet të largohen nga “Fadil Vokrri”. Si emra…

Vërshime pas shiut në Prishtinë

Një shi i madh i cili para pak çastesh ka rënë furishëm në Prishtinë, ka bllokuar disa rrugë të kryeqytetit.…

Protestë kundër ndërtimit të Xhamisë së Madhe

Sot në ora 11:00 do të protestohet kundër ndërtimit të Xhamisë së Madhe në Prishtinë. Protesta është paralajmëruar në Facebook…

Përfundon asfaltimi i Veternikut, Abrashi paralajmëron investime të reja

Ministri i Infrastrukturës Arban Abrashi, vizitoi përfundimin e punimeve në zgjerimin e rrugës nacionale N2, segmenti hyrja në qytetin e…

Pritet fillimi i testimeve serologjike

Nga sot në kryeqytet pritet të fillojnë testimet serologjike për Covid-19, të cilat do të bëhen në Qendrën e Studentëve,…

Pesë skuadra konfirmojnë pjesëmarrjen në kupa evropiane

Pesë skuadra kosovare të hendbollit e kanë konfirmuar paraqitjen në kupa evropiane në edicionin e ardhshëm, 2020\2021. Afati i fundit…

Mbyllet për qarkullim rruga “Ilaz Kodra” në kryeqytet

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se sot do të mbyllet për qarkullim nga ora 07:00 deri në ora 17:00, rruga…

Kryeqyteti shumë shpejt me kamera të sigurisë dhe të kundërvajtjes në trafik

Komuna e Prishtinës gjatë këtij muaji do të nënshkruajë marrëveshjen për vendosjen e kamerave të sigurisë dhe të kundërvajtjes në…