51 të prekur me COVID-19 në Shtëpinë e të Moshuarve në Prishtinë

Me përhapjen e pandemisë COVID-19 të moshuarve iu kërkua që të izolohen më herët dhe më gjatë se popullata e…

Këto vende në Prishtinë do të mbesin nesër pa ujë

Graçanica, Hajvalia, Matiqani (konsumatorët që janë të kyçur në gypin e çelikut), zona qendër e lagjes Bregu i Diellit, një…

Nis “ArchiTech Festival”, synon ridizajnimin e hapësirave të gjelbra në kryeqytet

Me ceremoni zyrtare është bërë hapja e festivalit “ArchiTech”, e që për qëllim ka ridizajnimin e hapësirave të gjelbra në…

Anulimi i ndeshjes Lincoln – Prishtina, FFK shpreson në vendim të drejtë të UEFA-s

Ndeshja ndërmjet Lincoln Red Imps dhe Prishtinës, e paraparë të zhvillohej sot në orën 18:00, është anuluar pak kohë para…

Reshjet e shiut shkaktojnë vërshime në disa rrugë të kryeqytetit – video

Si pasojë e të reshurave të shiut, në orët e pasdites në Prishtinë janë vërshuar disa rrugë, duke vështirësuar kështu…

Rrahje në Prishtinë, arrestohen katër persona

Katër persona janë përfshirë në një rrahje që ndodhi mbrëmjen e së dielës në Prishtinë. Personat e përfshirë në këtë…

COVID-19: 3 mijë e 792 raste aktive në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë, shkak i infektimit me COVID-19 humbën jetë nëntë persona. Duke quar kështu në…

Aksident në rrugën Prishtinë-Ferizaj, një i lënduar

Një aksident komunikacioni ka ndodhur mëngjes e sotëm në rrugën Prishtinë – Ferizaj, saktësisht te rreth rrotullimi afër Stacionit Policor…

Shala tregon si do të zhvillohet procesi mësimor në shkollat e Prishtinës

Komuna e Prishtinës, respektivisht drejtoria e Arsimit është mobilizuar që më 1 shtator të fillojnë mësimin me tre skenarët e…

UEFA konfirmon orarin e ndeshjeve të Prishtinës dhe Gjilanit

Shtëpia më e madhe e futbollit, UEFA ka publikuar orarin për ndeshjet: Lincolnd Red – Prishtina dhe Tre Penne –…