Nesër shënohet “Dita Botërore e Ecjes”

4 Tetori është data kur në të gjithë botën shënohet “Dita Botërore e Ecjes”. Një aktivitet i tilë do të…

Superliga e Kosovës, rezultatet e ndeshjeve të sotme

Kanë përfunduar tri ndeshjet e Superligës së Kosovës të zhvilluara sot nga ora 16:00 dhe të cilin ishin të vlefshme…

Superliga e Kosovës vijon sot me tri sfida interesante

Xhiroja e katërt e Superligës së Kosovës startoi dje me ndeshjen e zhvilluar ndërmjet Arbërisë dhe Feronikelit e cila përfundoi…

Arrestohet inspektori i ndërtimit në Prishtinë, kapet duke marrë ryshfet

Një inspektor i ndërtimit në komunën e Prishtinës është arrestuar pasi që ai është kapur në flagrancë nga policia duke…

Kapet me marihuanë, arrestohet prishtinasi

Një person në rrugën “Hyzri Talla” në Prishtinë është kapur me një sasi marihuanë. Për çka Policia e Kosovës e…

Zyrtare, Prishtina nënshkruan me ish-kapitenin e Tiranës

Prishtina ka arritur marrëveshje me ish-kapitenin e Tiranës, Gentian Muça. Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi bardh-e-kaltër në faqen zyrtare…

Zyrtare, Prishtina rinovon kontratat e katër lojtarëve

FC Prishtina ka rinovuar kontratat me katër futbollistë të saj. Mesfushorët Lorik Boshnjaku dhe Endrit Krasniqi kanë arritur marrëveshje disavjeçare,…

Thaçi me një video nga kryeqyteti: Prishtina vendi me rininë dhe gjallërinë më unike në rajon

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi mëngjesin e së mërkurës ka publikuar pamje nga Prishtina. Në videon e publikuar nga Thaçi,…

Disa pjesë të Prishtinës sërish mbesin pa ujë, dëmtohet arteria kryesore e furnizimit nga Badoci

Sërish disa lagje në Prishtinë kanë mbetur pa ujë. Kjo pasi që është dëmtuar linja Badoc Prishtinë, e cila linjë…

Dëmtohet gypi, disa pjesë në “Bregun e Diellit” mbesin pa ujë

Disa pjesë në “Bregun e Diellit” kanë mbetur pa ujë shkak i dëmtimit të një gypi. KRU “Prishtina” ka njoftuar…