Ballkani bën hapin e madh drejtë titullit pas fitores ndaj Prishtinës

Me qetësi dhe siguri maksimale Ballkani po marshon drejt titullit kampion në këtë edicion garues të Supwrligës së Kosovës. Në…

497 raste aktive me COVID-19

Aktualisht në Kosovë janë 497 raste aktive me koronavirus. prej tyre 116 janë vetëm në Komunën e Prishtinës, e pasuar…

Llapi përmbysë rezultatin e Prishtinës, kalon në finale të Kupës së Kosovës

Skuadra e Llapit ka shënuar sot fitore me rezultat solid 2:0 kundër kampionit aktual të Superligës së Kosovës, Prishtinës, ndeshje…

Kupa e Kosovës/Llapi synon ta befasojë Prishtinën, Drita vetëm për fitore kundër Ramiz Sadikut

Sot me fillim nga ora 14:00 do të zhvillohen dy ndeshjet e kthimit në kuadër të Kupës së Kosovës, të…

Mbyllet me pesë gola sfida mes Prishtinës dhe Malishevës

Ka përfunduar ballafaqimi ndërmjet Prishtinës dhe Malishevës, sfidë e vlefshme për xhiron e 27 të Superligës së Kosovës në futboll.…

Kupa e Kosovës/ Këto janë rezultatet e pjesës së parë

Kanë përfunduar pjesët e para të dy ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Kosovës. Në Gjilan, aty ku po ballafaqohen Drita…

Formacionet zyrtare, Prishtina-Llapi

Prishtina dhe Llapi sot do ta zhvillojnë duelin e parë gjysmëfinal të tyre të vlefshme për kompeticionin e Kupës së…

Arkitektura dhe rezistenca për liri

Komuna e Prishtinës gjatë largimit të antenave satelitore nga ndërtesat duhet të ketë parasysh mbi të gjitha mesazhin që kanë…

Manifesta hapet më 22 korrik, mbi 100 mijë vizitorë pritet të qëndrojnë në Prishtinë

Manifesta 14 ka paraqitur kornizën konceptuale të bienales nomade, e cila do të hapet më 22 korrik 2022. Përmes të…

Prishtina zhvillon sot sfidën jetike në Ligën Ballkanike

Njëra prej ndeshjeve më të rëndësishme për kalim në Final Four të Ligës Ballkanike për klubin e basketbollit kosovar Sigal…