Gjilani shkatërron Ulpianën, Prishtina mposhtet në “Fadil Vokrri”

Kanë përfunduar të dy ndeshjet e programit të sotëm të Superligës së Kosovës, ku kemi disa rezultate tejet interesante. Pas…

Mbyllet pjesa e parë/Gjilani në epërsi, Prishtina e Dukagjini pa gola

Ka përfunduar pjesa e parë në të dy ndeshjet që po zhvillohen momentalisht në Superligën e Kosovës, ku kemi disa…

Ndeshje interesante mes Prishtinës e Dukagjinit, ja formacionet zyrtare

Sot me fillim nga ora 15:00 do të zhvillohet ndeshja tejet interesante mes kampionit Prishtinës dhe skuadrës së Dukagjinit, e…

Derbi mes Gjilanit e Prishtinës, publikohen formacionet zyrtare

Me fillim nga ora 15:00 do të zhvillohet ndeshja tejet interesante mes skuadrës së Gjilanit dhe kampionit aktual Prishtinës, e…

Superliga e Kosovës, spikat derbi mes Gjilanit e Prishtinës

Superliga e Kosovës rikthehet sot me tri ndeshjet tejet interesante, të vlefshme këto për xhiron e 31 të sezonit aktual.…

Prishtina dhe Drenica ndajnë pikët

Prishtina dhe Drenica i kanë ndarë pikët nga ballafaqimi ndërmjet tyre të dielën në kuadër të xhiros së 30-të në…

Qytetarët kundër qarkores njëkahëshe: Tmerr, nuk po funksionon

Prej mëngjesit të sotëm ka filluar testimi i Komunës së Prishtinës që unazën qendrore të kryeqytetit ta kthejë në një…

Unaza e Prishtinës shndërrohet sot në qarkore njëkahëshe për automjetet

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se sot dhe nesër do të testojnë shndërrimin e gjithë unazës qendrore në rrugë njëkahëshe…

Në vikend testohet shndërrimi i unazës qendrore të Prishtinës në qarkore njëkahëshe për automjetet

Komuna e Prishtinës ka bërë të ditur se të shtunën më 23 prill dhe të dielën më 24 prill, do…

Vetëvrasjet në Kosovë, psikiatri Abazi: Institucionet dhe shoqëria më shumë kujdes ndaj shëndetit mendor

Depresioni shpesh çon drejt vetëvrasjes shumë njerëz edhe në vendin tonë. Sipas të dhënave të policisë, në tre muajt e…