Prishtina lëshon pikë ndaj Dukagjinit, Drita e fortë për Feronikelin ‘74

Kanë përfunduar dy ndeshjet e sotme të Superligës së Kosovës, ku kemi rezultate tejet interesante. Pas plot 90’ minutave lojë…

Pjesa e parë: Drita në epërsi, tre gola mes Prishtinës dhe Dukagjinit

Ka përfunduar pjesa e parë në dy ndeshjet që po zhvillohen momentalisht në Superligën e Kosovës, ku kemi rezultate interesante.…

Ndërtohet tribuna e re në stadiumin e Flamurtarit

Klubi i Futbollit Flamurtari është bërë më një tribun të re në stadiumin ku i zhvillon ndeshjet. Tribuna e re…

Sveçla: Plani i terroristëve, arritja te lumi Ibër dhe shpallja e autonomisë

Ministri i Brendshëm të Kosovës, Xhelal Sveçla, në një intervistë për “Euronews Albania”, ka bërë të ditur planin e hartuar…

Një muaj paraburgim të dyshimtëve për sulmin terroristë në Banjskë të Zveçanit

Ka përfunduar seanca dëgjimore ndaj të arrestuarve për sulmin fshatin Banjkë të Zveçanit. Gjykata Themelore në Prishtinë ua ka caktuar…

Drita mposht Prishtinën, Ballkani-Malishevën

Drita ka marrë një fitore të madhe në xhiron e gjashtë të Superligës së Kosovës në futboll duke e mposhtur…

Ndriçohet kjo rrugë në Prishtinë

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka njoftuar se kanë larguar errësirën në rrugën “Tahir Zajmi” në kryeqytet. Ai ka shkruar…

Prishtina ndërron kryesinë, ky është presidenti i ri i klubit

Përmes një komunikate, Prishtina e ka konfirmuar kryesinë e re të klubit. Në mbledhjen e jashtëzakonshme të Kuvendit të klubit…

Remzi Ejupi, President Nderi i Prishtinës

Përmes një komunikate në faqen zyrtare, Prishtina ka njoftuar se ka mbajtur Kuvendin e klubit, në të cilin ka vendosur…

Rezultatet e dy ndeshjeve të Superligës pas pjesës së parë

Kanë përfunduar 45 minutat e para të dy ndeshjeve të Superligës së Kosovës në futboll ku po ballafaqohen Dukagjini me…