​Berisha: Jam këtu për të shënuar gola dhe për t’i dhënë tituj Prishtinës

Klubi i Prishtinës sot ka prezantuar sulmuesin më të ri në skuadër, Besart Berishën. Në konferencën e mbajtur për shtyp…

​Superliga sjellë ndeshje të jashtëzakonshme në javën e gjashtë

Superliga e Kosovës tashmë i ka zhvilluar pesë xhirot e para të edicionit 2021/22. Deri më tani janë prodhuar rezultate…

​Prishtina mposht me përmbysje Dukagjinin

Kampioni aktual i Kosovës në futboll ka shijuar fitoren e parë në edicionin e ri garues të Superligës së Kosovës.…

Tri ndeshje në Superligën e Kosovës, ky është derbi kryesor

Do të zhvillohen sot edhe tri ndeshjet e mbetura të Superligës së Kosovës për t’u kompletuar edhe xhiroja e pesët…

Prishtina barazon me Gjilanin, ja rezultatet e ndeshjeve të Superligës së Kosovës

Ka përfunduar xhiroja e katërt e Superligës së Kosovës, ku në kuadër të programit të sotëm kemi pasur dy ndeshje…

Aliu: Linja hekurudhore Prishtinë-Nish do të kishte kuptim vetëm nëse do të na lidhte me Durrësin

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu deklaroi sot se gjatë Samitit të Hekurudhave të Ballkanit Perëndimor 2021,…

​Uran Ismaili dorëzon mandatin e deputetit: Vendimin e kam marrë që t’i përkushtohem Prishtinës

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) për kryetar të Prishtinës, Uran Ismaili, ka dorëzuar sot mandatin e deputetit në…

​Sigal Prishtina shkatërron Dritën në ndeshjen e parë të Superligës

Sigal Prishtina ka triumfuar ndaj Dritës 56:124 (8:35, 20:28, 12:29, 16:32), në xhiron e parë të Art Motion Superligës së…

​Veteranët e Flamurtarit dhe Prishtinës ballafaqohen sot në 30 vjetorin e themelimit të FFK-së

Federata e Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur se sot do të zhvillohet ndeshja revyale ndërmjet veteranëve të Flamurtarit…

​Drita ia shkakton humbjen e parë Malishevës, Drenica mposht Prishtinën

Kanë përfunduar tri ndeshjet e ditës së sotme në kuadër të xhiros së tretë të Superligës së Kosovës. Befasia më…
error: