Presidenti i Leicesterit pastron pothuajse 230 milionë euro borxhe nga klubi

Presidenti i Leicester Cityt, Aiyawatt Srivaddhanaprabha e ka liruar klubin nga afro 230 milionë euro borxhe të papaguara. Klubi i…

Presidenti kroat tërheq paralele mes Kosovës dhe Krimesë

Presidenti i Kroacisë, Zoran Millanoviq, kritikoi shtetet perëndimore për përdorim të standardeve të dyfishta në politikat ndërkombëtare, duke tërhequr paralele…

Presidenti Biden: SHBA do të dërgojë 31 tanke Abrams në Ukrainë

Presidenti i SHBA, Joe Biden, deklaroi sot se SHBA do të dërgojë 31 tanke Abrams në Ukrainë, të cilat ai…

Pse ka çnjohje të Kosovës dhe cilat janë pasojat

Përgjatë 15 vjetëve që nga shpallja e pavarësisë së Kosovës, Qeveria në Beograd pretendon se 27 vende e kanë tërhequr…

Presidenti i Indonezisë shpreh keqardhje për shkeljet e të drejtave të vendit në të kaluarën

Presidenti indonezian Joko Widodo të mërkurën kërkoi falje publike në nivel shtetëror për “shkeljet e rënda të të drejtave të…

Hoxhaj nga Haga: Nuk mund ta përmbyllja vitin 2022 pa i vizituar miqtë e mi, Thaçin e Veselin

Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka vizituar ish-presidentin, Hashim Tahqçi dhe ish-krye parlamentarin, Kadri Veslei në Hagë “Nuk mund ta…

Brenda pak ditësh publikohen dokumentet me taksat e ish Presidentit Trump

Një nga Komisionet e Dhomës së Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara votoi për të publikuar dosjet tatimore të ish-Presidentit Donald…

​Osmani sot i drejtohet Kuvendit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, do të flasë sot para deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Seanca ku do të flasë…

Presidenti gjerman mbërrin në Tiranë, pritet me ceremoni zyrtare nga presidenti Begaj

Për herë të parë në 27 vite, Shqipëria u vizitua këtë të enjte nga një president gjerman. Kreu i shtetit…

Presidenti Begaj organizon pritje shtetërore: T’i përkushtohemi vizionit për Shqipërinë e gjeneratës tjetër

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, ka organizuar një pritje shtetërore sot pasdite, me rastin e 110 – vjetorit të shpalljes…