Presidenca: Serbia s’ka nxjerrë asnjë mësim nga luftërat e viteve ’90-ta

Shefi i stafit në kabinetin e presidentes, Blerim Vela ka reaguar pas raportimeve se Rusia po rekruton mercenarë nga Siria,…

Publikohen shpenzimet e presidentes Osmani

Presidenca ka publikuar shpenzimet e titullares së institucionit. Grafiket flasin për ulje shpenzimesh në të gjitha kategoritë. Këshilltari për media…

Vendimi për 30 qershorin, Presidenca: Gjykata i zhgënjeu të gjithë, hoqi dorë nga funksioni i saj

Institucioni i Presidencës, përmes këshilltarit ligjor Bledar Dervishi reagoi zyrtarisht për vendimin e Gjykatës Kushtetuese për zgjedhjet lokale të 30…

Dita Ndërkombëtare për Eliminimin e Dhunës ndaj Gruas, Presidenca e Kuvendi ndriçohen në portokalli

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare për Eliminimin e Dhunës ndaj Gruas, ka filluar fushata e 16 Ditëve të Aktivizmit me…

Vjen reagimi i parë nga presidenca pas vendimit për shkarkimin e Metës

Këshilltari për media i presidentit të Shqipërisë, Tedi Blushi, e ka quajtur ‘antikushtetues’ dhe ‘qesharak’ vendimin e Kuvendit për shkarkimin…

​Shoqëria Lëvizja: Fyese vendosja e flamurit partiak në presidencë

Shoqëria Lëvizja ka reaguar ndaj vendosjes dhe përdorimi i flamurit dhe logove partiake në institucionin e presidencës nga  Vjosa Osmani.…

Inaugurohet “Këndi i Kurajos” edhe në Presidencë

Me rastin e ditës së gruas, punime të ndryshme të të mbijetuarave të dhunës seksuale gjatë luftës së fundit kanë…

Qeveria Kurti 2 pritet të betohet deri në fund të marsit, Haxhiu: Po diskutohen emrat e ministrave

Qeveria Kurti 2 pritet që të betohet para deputetëve të Kuvendit të Kosovës deri në fund të këtij muaji. Lëvizja…

Afatet e shkurtra kohore, kërkohet zgjedhja e presidentit para formimit të qeverisë së re

Zgjedhja e presidentit të vendit po konsiderohet se duhet të ndodhë menjëherë pas konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Afatet e…

Presidenca “përurohet si nëndegë e Lëvizjes Vetëvendosje” (Foto)

Në rrethojat e Kuvendit të Kosovës, është vendosur një pllakë me shkrimet” Lëvizja Vetëvendosje! Nëndega-Presidencë, kryetare: Vjosa Osmani”. Partia Socialdemokrate…