Vlahovic premton gjëra të mëdha me Juventusin

Dusan Vlahovic u zotua të përmirësohet në gjysmë-sezonin e tij të parë me Juventusin, ku premton të bëhet kampion, ndërsa…

​Izraeli premton investime të mëdha në Kosovë

Pas vendosjes së marrëdhënieve diplomatike ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, kanë filluar bashkëpunimet mes dy vendeve në shumë fusha. Investimi nga…

​ShBA u premton transparencë të plotë aleatëve evropianë për bisedimet me Rusinë

Qeveria amerikane u ka premtuar aleatëve të saj në Evropë transparencë dhe solidaritet në lidhje me bisedimet e planifikuara me…

​Infermierëve u garantohet se Ligji për paga miratohet në fillim të vitit të ardhshëm

Sindikata e Infermierëve të Kosovës ka marrë premtimin nga ana e Komisionit për Shëndetësi se Ligji i pagave do të…

Rama: Si kryetari juaj do të punoj për jetësimin e plotë të krejt projekteve që i kam premtuar

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës, Përparim Rama një ditë pas rezultatit të zgjedhjeve të KQZ-së, që e nxorën…

Kurti premton 100 milionë euro investime në bujqësi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti duke i paraparë shqyrtimit të Projektligjit për Bujqësi dhe Zhvillim Rural tha se përmes politikave…

Hyseni premton përkrahje për shoqatën Handikos në Podujevë

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Komunës së Podujevës, Ekrem Hyseni, ka premtuar përkrahje institucionale për shoqatën…

Daut Haradinaj premton se do t’i japë fund kaosit në Prishtinë përmes ndërtimit të parkingjeve vertikale dhe nëntokësore

Kandidati për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj planifikon që kaosin me trafik në Prishtinë ta zgjidh përmes ndërtimin të parkingjeve…

Haradinaj premton se do t’i ndajë 500 euro për çdo fëmijë të lindur, do të luftohet rënia e natalitetit në Prishtinë

Kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) për kryetar të Komunës së Prishtinës, Daut Haradinaj ka premtuar se me…

Quni premton linjë të veçantë buxhetore për socializmin dhe edukimin e fëmijëve të komuniteteve në Prizren

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për të parin e Prizrenit, Anton Quni ka vizituar sot qendrën e risocializimit…