Liburn Aliu dhe Fejzi Kiqina premtojnë rregullimin e lumit “Drenica”

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu ka takuar kandidatin për kryetar të Drenasit, Fejzi Kiqina. Aliu e…

Haskuka takon banorët në Hoç të Qytetit

Kryetari aktual që njëherit është edhe kandidat për kryetar të Prizrenit, Mytaher Haskuka ka takuar banorët e fshatit Hoçë e…

Kastrati premton furnizim me ujë të pijshëm dhe urbanizimin e Malishevës

Kandidati i Nismës Socialdemokrate për kryetar të Malishevës, Ekrem Kastrati premton furnizim me ujë të pijshëm dhe transformimin e komunës…

​Murati premton pako të re të rimëkëmbjes: Kontributi i saj do të jetë 1.1 miliardë euro

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka premtuar pako të rimëkëmbjes prej 1.1 miliardë euro. Në mbledhjen e…

​Osmani në Austri: BE ta mbajë premtimin, Kosova i ka plotësuar kriteret për liberalizim të vizave

Në Austri ka qëndruar për vizitë zyrtare, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani. Në takimet e zhvilluara atje, Osmani ka theksuar…