Ja premtimi i biznesmenit amerikan që do t’i lumturojë tifozët e Chelseat

Biznesmeni amerikan Stephen Pagliuca ka premtuar se do ta mbajë kampionin evropian Chelsean jashtë çdo plani të mundshëm të Super…

Trudeau e Ursula von der Leyen premtojnë mbështetje për refugjatët ukrainas

Kryeministri i Kanadasë Justin Trudeau dhe presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen u zotuan sot të mbështesin ukrainasit…

Partia në pushtet u premton punëtorëve të “Ferronikelit” që së shpejti do t’u kthejnë një përgjigje

Numër i madh i punëtorëve të ‘Ferronikelit’ protestuan para objektit të Qeverisë së Kosovës. Me pankarta në duar me mbishkrimet…

Daut Haradinaj do ta subvencionojë prodhimin e mishit bio, në Lebanë do të ndërtohet thertore moderne

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj thotë se deri më…

Përplasen deputetët për Bordin e ZRrE-së, ministrja Hajdari premton adresimin e barrierave Kosovë-Shqipëri

Në Komisionin për Ekonomi ku raportoi ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari për nivelin e zbatimit të Ligjit…