Sonte hidhet shorti për raundin e tretë të Carabao Cup

Shorti i raundit të tretë të Carabao Cup do të hidhet sonte pas përfundimit të katër ndeshjeve ndeshjeve që zhvillohen…

Këto janë datat kur fillojnë dhe mbarojnë kampionatet elitare evropiane

Fillimi i muajit gusht do të sjellë startin e kampionateve elitare të futbollit në Evropë. Ekipet e Premier Ligës, Serisë-A,…

Kalendari i plotë i edicionit 2022/23 në Premier Ligë

Është mësuar kalendari i plotë i ndeshjeve të kampionatit anglez, Premier Ligë, për edicionin e ri garues 2022/23. Kampionati do…

Nëse Tottenhami përfundon në top katërshe, Conten e pret shpërblimi i madh

Antonio Conte do të përfitojë një bonus prej 2.5 milionë funtesh nëse Tottenhami siguron një vend në top katërshe të…

Chelsea fiton me lehtësi ndaj Leeds dhe blindon vendin e tretë

Chelsea ka arkëtuar tri pikë të reja në Premier Ligë pasi e ka mposhtur skuadrën e Leeds United me rezultat…

City kërkon ta ruajë diferencën prej tre epikësh me Liverpoolin me fitore ndaj Wolves, formacionet zyrtare

Wolverhamptoni do të jetë rivali i radhës në Premier Ligë për Manchester Cityn, skuadër e cila e kryeson tabelën e…

Liverpooli fiton edhe derbin me Evertonin, vazhdon presionin mbi Cityn

Liverpooli ka arkëtuar tre pikë të reja në xhiron e 33-të të Premier Ligës duke e mposhtur rivalin lokal Evertonin…

Formacionet zyrtare të derbit Man. City-Liverpool

Si rrallë herë më parë lufta për titull në Premier Ligë është bërë shumë e ashpër ndërmjet Manchester Cityt dhe…

Shitja e Chelseat, sot pritet të përzgjedhen ofertat më të mira

Raportohet se Raine Group do të marrë një vendim në lidhje me listën e ngushtë të kandidatëve që janë të…

Arsenali s’ka të ndalur, rrëmben vendin e katërt pas fitores ndaj Leicesterit

Arsenali i Mikel Artetas po vazhdon me formën e jashtëzakonshme në Premier Ligë. “Topçinjtë” ka arkëtuar tre pikë të reja…