Goli më i mirë i muajit në Premier Ligë i takon yllit të Brentfordit – video

Goli i mrekullueshëm i Ivan Toneyt që kompletoi hat-trickun e tij në fitoren e Brentfordit 5:2 kundër Leeds United është…

Premier Liga/Lojtari dhe trajneri i muajit shkojnë në Manchester United

Premier Liga ka vazhduar me ndarjen e çmimit për lojtarin dhe trajnerin më të mirë të muajit shtator, ku të…

Nga stërvitjet me babanë, goli i parë në Premier Ligë e deri te refuzimi i Anglisë për Shqipërinë – Broja zbulon çdo gjë

Ylli shqiptar, Armando Broja, në një intervistë për “ThePlayersTribune”, ka zbuluar çdo gjë se si ka filluar karriera e tij…

Arteta është trajneri i muajit gusht në Premier Ligë

Spanjolli fiton çmimin e tij të tretë si trajner pas një starti fantastik të sezonit në Premier Ligë. Mikel Arteta…

Ky është lojtari i muajit në Premier Ligë

Bomberi norvegjez, Erling Haaland është votuar si lojtari më i mirë i muajit gusht në Premier Ligë. Haaland e fiton…

Ndeshjet e sotme, rikthehet Premier Liga

Pas ndeshjeve në garat evropiane si në atë të Ligës së Kampionëve, Evropës dhe në atë të Ligës së Konferencës,…

Orari i stërngarkuar, planifikohen ndryshime në FA Cup

Ndeshjet kthyese raundit të tretë dhe të katërt të FA Cup mund të anulohen këtë sezon për shkak të kalendarit…

Premier Liga në zi, pezullohen ndeshjet e vikendit

Mbretëresha Elizabeth II ka vdekur në moshën 96 vjeçare, kështu duke i dhënë fund udhëheqjes 70 vjeçare në fronin e…

Vdekja e Elizabeth II, pritet vendimi i Premier Ligës për ndeshjet e vikendit

Një takim i klubeve të Premier Ligës do të zhvillohet këtë mëngjes për të vendosur nëse ndeshjet do të zhvillohen…

Këta janë të nominuarit për çmimin “Trajneri i Muajit” në Premier Ligë

Pesë trajnerë që e filluan sezonin në mënyrë fantastike janë nominuar tani për çmimin e trajnerit më të mirë të…