Premier Liga angleze vazhdon me super ndeshje, spikat derbi mes Chelseat e Arsenalit

Liga më atraktive e futbollit në botë, respektivisht Premier Liga angleze, do të vazhdojë sot me disa ndeshje tejet interesante.…

Premier Liga angleze/Ja rezultatet e pjesëve të para

Momentalisht janë duke u zhvilluar tre ndeshje në Premier Ligën angleze, ku kanë përfunduar pjesët e para dhe kemi disa…

Shkarkohet njëri nga trajnerët që ka shërbyer më së gjati në Premier Ligën angleze

Skuadra angleze Burnley përmes një komunikate zyrtare e ka konfirmuar se ka shkëputur marrëveshjen me trajnerin Sean Dyche, ndihmës trajnerin…

Ky është trajneri i muajit mars në Premier Ligën angleze

Trajneri i Arsenalit Mikel Arteta e ka pranuar çmimin e tij të dytë si trajneri më i mirë i muajit…

Vazhdojnë fitoret për Liverpoolin në Premier Ligë, mposht Brightonin

Ka përfunduar ndeshja në stadiumin “Amex” mes skuadrës së Brightonit dhe gjigandit anglez Liverpool, ku ky i fundit ka arritur…

Premier Liga angleze, spikat derbi mes United dhe Tottenham

Premier Liga angleze rikthehet sot me tri ndeshje tejet interesante, të vlefshme këto për xhiron e 29. Ndeshja hapëse do…

Mbrojtësi i Liverpoolit shpallet lojtari më i mirë i muajit në Premier Ligën angleze

Mbrojtësi i Liverpoolit Joel Matip është shpallur lojtari më i mirë i muajit shkurt në Premier Ligën angleze, duke u…

Premier Liga angleze, ndeshja më interesante Liverpool-West Ham

Premier Liga angleze rikthehet sot me disa ndeshje tejet interesante, të vlefshme këto për xhiron e 28. Fillimisht, programin e…

Ndeshje tejet interesante në Premier Ligën angleze

Premier Liga angleze vazhdon sot me disa ndeshje tejet interesante, të vlefshme këto për xhiron e 27. Programin e sotëm…

Zbulohet një tjetër rast dhunimi në Premier Ligën angleze

Një lojtar tjetër i Premier Ligës angleze, emri i të cilit nuk është bërë i ditur, është arrestuar pasi që…