Këta janë golat më të mirë të xhiros së gjashtë në Premier Ligë – video

Fundjava e kaluar në Premier Ligë prodhoi disa rezultate tejet interesante, veçanërisht në ndeshjen mes Manchester United dhe Arsenalit, ku…

Klubet e Premier Ligës mblidhen sot për të diskutuar shtyrjen e ndeshjeve

Klubet e Premier Ligës do të diskutojnë sot nëse do të shtyjnë të gjitha ndeshjet e parapara të zhvillohen deri…

​Tjetër barazim për Chelsean, ndalet edhe nga Wolves

Chelsea nuk ka arritur më shumë se një barazim pa gola me Wolverhamptonin në xhiron e 18-të të Premier Ligës.…

Premier Liga refuzon kërkesën për shtyrjen e ndeshjes Leicester-Tottenham

Premier Liga e Anglisë ka refuzuar kërkesën e Tottenhamit dhe Leicester Cityt që ndeshja e së enjtes të shtyhet për…

Derbi mes Manchester United-Everton, këto janë ndeshjet e sotme në Premier Ligën angleze

Premier Liga angleze rikthehet sot me disa ndeshje tejet interesante në kuadër të xhiros së shtatë të sezonit të ri…

​Arsenali dhe Manchester United në garë për mbrojtësin francez

Arsenali dhe Manchester United janë duke e monitoruar situatën e mbrojtësit të Barcelonës, Samuel Umtiti, raporton “El Gol Digitial”. Dy…

Kalendari i Chelseat, start i vështirë për skuadrën e Tuchel

Thomas Tuchel dhe skuadra e Chelseat do të kenë një fillim tejet të vështirë të sezonit të ri 2021/22 të…

Zbulohet kalendari i Premier Ligës, ja ndeshjet e javës së parë

Liga më atraktive e futbollit mes klubeve, e njohur ndryshe edhe si Premier Liga angleze, tani ka bërë publik kalendarin…

​Lufta për vendin e katërt në Angli, sot luhet derbi Everton-Tottenham

Pas ndeshjeve në Ligën e Kampionëve dhe në atë të Evropës, sot do të zhvillohet një derbi tejet interesant në…

Premier Liga angleze vjen me dy takime interesante

Premier Liga angleze do të vazhdojë sot me disa ndeshje tejet interesante në kuadër të xhiros së 30-të. Dy përballjet…