Kirurgë ndërkombëtar dhe shqiptar bëjnë homazhe në Prekaz

Pas përfundimit të Kongresit të Parë Klinik të organizuar nga Kolegji i Kirurgëve të Kosovës në Prishtinë, në mëngjesin e…

Një ditë pas detyrës, Krasniqi bën homazhe në Prekaz: Këtu lindi liria e Kosovës

Një ditë pasi mori detyrën e të parit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi nën shoqëri të bashkëshortes…

​Një delegacion shkencëtarësh shqiptarë nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut vizituan Prekazin

Në 40 vjetorin e demonstratave të vitit 1981, më 10 qershor 2021 Instituti i Historisë “Ali Hadri” në Prishtinë dhe…

​Kurti bashkë me ministrat bëjnë homazhe në Prekaz dhe Gllogjan

Të martën edhe zyrtarisht Albin Kurti pranoi detyrën e të parit të Qeverisë së Kosovës. Megjithëse menjëherë ai bëri homazhe…

Në Prekaz ndizet flakadani për Natën e Zjarreve

Epopeja e lavdishme e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës përmbyllet sonte me manifestimin Nata e Zjarreve në Prekaz. Disa prej ish-ushtarëve…

Epopeja e UÇK-së përfundon me natën e zjarreve

Manifestimi i Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, përfundon sonte me natën e zjarreve në Prekaz. Manifestimi nisi më 5…