​Kurti: E pranoj se ka varfëri ekstreme, por s’mund të bëhemi shpejtë si Gjermania dhe Zvicra

Kryeministri Albin Kurti ka pranuar se në Kosovë ka varfëri ekstreme, por siç tha ai Kosova nuk kund të bëhet…

​KESCO pranon vendimin e ZRRE-së: Aplikimi i tarifave të reja fillon nga 9 shkurti

KESCO njofton që me vendimin e ZRrE, tarifat e reja  do të fillojnë së aplikuari nga 9 shkurti. Mënyra e…

Avokati i Popullit e pranon ankesën e komunave për Projektligjin për Inspektim Administrativ

Ankesën e Asociacionit të Komunave (AKK) lidhur me Projektligjin për Inspektim Administrativ e ka pranuar Institucioni i Avokatit të Popullit…

ZRrE e pranon që komunat në veri të Mitrovicës nuk janë përfshirë në rritjen e tarifave të energjisë

Kryesuesi i Zyrës së Rregullatorit të Energjisë (ZRrE), Ymer Fejzullahu gjatë raportimit në Komisionin për Ekonomi, ka pranuar se katër…

KQZ-ja ka pranuar 332 pako me fletëvotime nga diaspora për Dragashin

332 pako me fletëvotime nga diaspora për Komunën e Dragashit ka pranuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ). Zëdhënësi i KQZ-së,…

KQZ-ja ka pranuar vetëm 99 pako të supozuara me fletëvotime për Dragash

Deri të premten në mesditë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka pranuar vetëm 99 pako të supozuara me fletëvotime që u…

​Tahiri: Respektojmë vullnetin e qytetarëve, uroj Idrizin për fitore në Vushtrri

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të Vushtrrisë, Xhafer Tahiri pas rezultateve preliminare ka thënë se e…

Shoferi i autobusit që u aksidentua në Kroaci e pranon që për një moment e kishte zënë gjumi

Shoferi i autobusit të aksidentuar në Kroaci gjatë intervistimit nga policia ka pranuar se për një moment e kishte zënë…

Abdixhiku pranon ftesën për takim të kryeministrit Kurti

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku ka pranuar ftesën për takim të kryeministrit Alibin Kurti gjatë javës…