Mbi 100 mijë qytetarë vaksinohen me dozën e tretë antiCOVID-19

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.823.272 doza të vaksinës antiCOVID-19. Kurse 820.906 qytetarë…

​20 raste të reja me COVID

Në 24-orëshin e fundit janë shënuar 20 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, ndërsa nuk është shënuar asnjë rast…

Një i vdekur dhe 158 raste të reja me COVID-19

Një person ka vdekur dhe 158 të tjerë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 në 24 orëshin e fundit në Kosovë.…

3 mijë e 628 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit janë shënuar 3 mijë e 628 raste të reja me COVID-19. Raporti i plotë: 29…

Edhe Saranda Bogujevci infektohet me COIVD-19

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Saranda Bogujevci është infektuar me COVID-19. Se ka rezultuar pozitive, ka treguar vet Bogujevci nëpërmjet…

ShSKUK: 132 pacientë të konfirmuar me Covid-19 pozitivë, 35 post-Covid

Në klinikat e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) dhe spitalet e përgjithshme po trajtohen 167 pacientë, prej tyre 132…

Qytetarët për masat antiCOVID-19: Nëse e respektojmë ligjin ka me pas më pak vdekje dhe raste pozitive

Prej sot e deri më 4 shkurt qytetarëve iu lejohet qarkullimi vetëm deri në orën 22:00. Kjo është një ndër…

Alarmante: 3 mijë e 206 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë 3 mijë e 206 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Raporti i plotë:…

Një i vdekur dhe 2 mijë e 943 raste të reja me COVID-19

Një person ka vdekur nga infektimi me COVID-19, ndërsa 2 mijë e 943 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 në…

Rritja e rasteve me COVID-19, ministri Latifi viziton Klinikën Infektive në QKUK

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi mëngjesin e kësaj të enjte ka vizituar Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës…