​Pozita dhe opozita me dallime të mëdha për pagën minimale dhe Trustin

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen nesër në seancë plenare. Në mesin e pikave të papërfunduara nga seancat…

Çitaku: PDK nuk do të lejojë që skandali me ambasadorin Berishaj të harrohet

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku ka thënë se ka degradim të procesit të dialogut Kosovë-Serbi dhe ka…

​S’ka kuorum për miratimin e Projektligjit për pagën minimale

Ka dështuar të miratohet Projektligji për pagën minimale në mungesë kuorumi. Vetëm 51 deputetë kanë votuar pro, pesë kundër, ndërsa…

Abdixhiku për komisionin hetimor: S’mund të fshihet krimi përmes mosvotimit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku i ka dërguar mesazh Qeverisë se nuk do të lejojnë fshehjen e…

​Kuvendi emëron dy anëtarë të Komisionit Rregullativ të Prokurimit Publik

Avni Sahiti dhe Fidane Spahija-Gjikolli janë emëruar anëtarë të Komisionit Rregullativ të Prokurimit Publik. Këtë kërkesë të Qeverisë e kanë…

​AAK e bindur se pozita dhe opozita do të mbështesin tërheqjen e kursimeve nga Trusti

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Besnik Tahiri është shprehur i bindur që tërheqja e një përqindjeje të caktuar nga…

​Zemaj paraqet propozimin për Projektligjin për shëndetësi: Lehtë i zbatueshëm

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj ka paraqitur propozimin për Projektligjin e ri për shëndetësi, për të cilin…

​Miratohet Marrëveshja për ndihmë të ndërsjellë juridike mes Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar marrëveshjen me Maqedoninë e Veriut për ndihmë të ndërsjellë juridike në çështjet civile.…

​1 vit nga fitorja e LVV-së, pozitë dhe opozitë përplasen për punën e Qeverisë

Pozita dhe opozita në Kuvendin e Kosovës janë përplasur për efikasitetin e punës së Qeverisë Kurti, në 1 vjetorin e…

Bordi evidenton parregullsi në RTK, pozitë e opozitë përplasen për skemën programore

Për shkak të shkurtimit të buxhetit për transmetuesin publik në vlerë mbi 2 milionë euro nuk është planifikuar shlyerja e…