Sot fillon votimi përmes postës

Sot fillon votimi përmes postës për votuesit jashtë Kosovës për zgjedhjet lokale. Periudha e votimit përmes postës siç njofton Komisioni…

Nesër fillon periudha e votimit me postë për zgjedhjet lokale

Nesër (e mërkurë) do të fillojë periudha e votimit me postë për zgjedhjet lokale të 17 tetorit. Gjithë votuesit jashtë…

​Emërohet bordi i përkohshëm i drejtorëve të Trepçës, KEK-ut, Postës dhe Infrakosit

Qeveria e Kosovës ka emëruar bordin e përkohshëm të drejtorëve të ndërmarrjes publike “Trepça”. Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka…

​Çfarë do të thotë “PS” dhe si të përdoret në e-maile

Sa i rëndësishëm është fundi i një letre, qoftë ajo e shkruar me dorë apo elektronike? A janë aty gjërat…

Fillon publikimi i rezultateve të kandidatëve për deputetë, nuk dihet kur fillon numërimi i votave me postë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve(KQZ) ka filluar publikimin e formularëve të rezultateve të subjekteve politike dhe kandidatëve për zgjedhjet të parakohshme…

Ambasada e Kosovës në Paris ka një njoftim për qytetarët

Ambasada e Kosovës në Paris ka njoftuar qytetarët se për shkak të situatës së krijuar nga pandemia COVID-19 tash e…

KQZ njofton për periudhën e regjistrimit për votimin përmes postës

Të gjithë qytetarët e Kosovës me të drejtë vote të cilët jetojnë jashtë vendit, që nga 13 janari e deri…

​Një muaj paraburgim ndaj punëtorit të Postës që përvetësoi ndihmat sociale

Gjykata Themelore në Gjilan i ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh të pandehurit B. M. Ekziston dyshimi i…

Para 109 vitesh u realizua fluturimi i parë me avion postar

Si sot para 109 vitesh do të realizohej fluturimi i parë zyrtar me një avion postar. Fluturimi i parë u…