Koreja e Jugut në epërsi kundër Portugalisë, në rrezik Botërori për Uruguain – video

Koreja e Jugut e ka shënuar edhe golin e dytë të ndeshjes kundër Portugalisë, lajm ky jo i mirë për…

Grupi H: Rezultatet e pjesës së parë kualifikojnë Portugalinë e Uruguain

Ka përfunduar pjesa e parë në dy ndeshjet që po zhvillohen momentalisht në kuadër të Grupit H të Kampionatit Botëror…

Barazohet rezultati në ndeshjen mes Koresë së Jugut e Portugalisë – video

Tanimë është barazuar rezultati në ndeshjen tejet interesante mes Koresë së Jugut e Portugalisë. Koreja e Jugut ka arritur ta…

Zhbllokohet rezultati mes Koresë së Jugut e Portugalisë – video

Ende pa kaluar minuta e 10’ e lojës dhe tani kemi golin e parë të ndeshjes mes Koresë së Jugut…

Trajneri i Portugalisë ka një paralajmërim për Ronaldon

Trajneri i Portugalisë, Fernando Santos, ka thënë se Cristiano Ronaldo mund të mungojë në ndeshjen e fundit të ekipit në…

Yjet e Portugalisë e komentojnë gjestin e protestuesit në ndeshjen e Uruguait

Një tifoz hyri në fushë gjatë ndeshjes së Portugalisë në Kupën e Botës kundër Uruguait, në shenjë proteste e cila…

​Fernandes e kualifikon Portugalinë tutje në Botëror

Portugalia e ka siguruar plasmanin në fazën tjetër të Kampionatit Botëror pas fitores me rezultat 2-0 ndaj Uruguait. Një ndeshje…

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Portugalisë dhe Uruguait

Kanë përfunduar 45 minutat e para të ballafaqimit ndërmjet Portugalisë dhe Uruguait. Kjo ndeshje është e vlefshme për grupin H…

Nis ballafaqimi mes Portugalisë dhe Uruguait

Cristiano Ronaldo me shokët do të synojnë që ta dërgojnë Portugalinë në fazën tjetër të Kampionatit Botëror dhe mund ta…

Portugalia e nis me fitore Botërorin “Katar 2022”, mposht Ganën

Cristiano Ronaldo me bashkëlojtarët e tij te Portugalia e kanë filluar sot Kampionatin Botëror “Katar 2022” me fitoren kundër Ganës.…