​Evropa Perëndimore po “përvëlohet” nga i nxehti

Vapa që po godet sërish Italinë dhe pjesën më të madhe të Evropës Perëndimore, tashmë po shënon maja prej 36…

Botërori i hendbollit për universitete, pa fitues në sfidën iberike

Ka përfunduar edhe ndeshja e dytë në sallën “1 Tetori”, por kësaj radhe pa fitues, e vlefshme kjo për Kampionatin…

Gjysmëfinalja e Euro 2022 në futsall, gjyqtarja kosovare ndau drejtësinë mes Portugalisë e Hungarisë

Federata e Futbollit e Kosovës po përfaqësohet nga gjyqtarja Florentina Kallaba në fazën finale të UEFA Euro 2022 në futsall.…

Portugalia mposht Zvicrën, Republika Çeke barazon me Spanjën

Janë luajtur ndeshjet e xhiros së dytë të Grupit 2 të Ligës A të Kombeve. Portugezët ishin më të mirë…

Pa fitues mes Spanjës e Portugalisë, Norvegjia mposht Serbinë

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e ditës së sotme në Ligën e Kombeve, ku kemi disa rezultate tejet interesante. Pas…

Mbyllen pjesët e para/Portugalia në disavantazh kundër Spanjës, Norvegjia në epërsi kundër Serbisë

Ka përfunduar pjesa e parë në gjashtë ndeshjet që po zhvillohen momentalisht në kuadër të Ligës së Kombeve, ku kemi…

“Derbi Iberian”, publikohen formacionet zyrtare të Spanjës e Portugalisë

Sonte me fillim nga ora 20:45 do të zhvillohet një ndeshje tejet interesante, ku në stadiumin “Benito Villamarín”, Kombëtarja e…

​Spanjë-Portugali dhe shumë sfida tjera interesante sot në Ligën e Kombeve

Edicioni i tretë i Ligës së Kombeve fillon sot dhe kjo shënon edhe nisjen e rrugëtimit të Kombëtares së Kosovë…

Portugalia do të dëbojë 10 anëtarë të stafit të ambasadës ruse

Portugalia do të dëbojë 10 anëtarë të stafit të ambasadës ruse në Lisbonë, tha ministria e jashtme portugeze në një…

Përfundon ëndrra për Maqedoninë, Portugalia dhe Polonia vazhdojnë drejt Botërorit “Katar 2022”

Kanë përfunduar dy ndeshjet kualifikuese drejt Kampionatit Botëror “Katar 2022”, ku kemi mësuar edhe dy kombëtare të tjera që kanë…