Presidentja Vjosa Osmani në vizitë zyrtare në Portugali

 Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, sot ka filluar vizitën zyrtare në Portugali. Gjatë qëndrimit në këtë shtet, Presidentja…

Portugali–Irlandë, formacionet zyrtare

Portugalia do të vazhdojë rrugën drejt kualifikimit për në Kampionatin Botëror “Katar 2022” me ndeshjen kundër Irlandës. Këto dy skuadra…

​Belgjikë 1-0 Portugali, notat e lojtarëve

Belgjika e ka rrëzuar kampionin në fuqi te Evropës Portugalinë duke e mposhtur me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen e…

Superndeshja Belgjikë – Portugali, ja formacionet zyrtare

Në stadiumin “La Kortuja” të Sevillas, me fillim nga ora 21:00 do të ballafaqohen Belgjika dhe Portugalia në luftën për…

Belgjikë – Portugali, të rejat e fundit rreth formacioneve

Sonte me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet ndeshja ndërmjet Belgjikës dhe Portugalisë. Kjo ndeshje është e vlefshme për…

​Beteja finale e “Grupit të Vdekjes”, Portugali – Francë, formacionet e mundshme

Në stadiumin “Pushkas Arena” në Budapest sonte me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet sfida më e rëndësishme e…

Nga Amerika në Portugali: Një mesazh në shishe gjendet në Atlantik

Mesazhi në shishe bashkoi dy adoleshentë nga anët e kundërta të Oqeanit Atlantik gati tre vjet pasi ajo u nis…

Gosens lojtari i ndeshjes, statistika të tjera nga ndeshja Portugali – Gjermani

Gjashtë gola i prodhoi ndeshja e Grupit F ndërmjet Portugalisë dhe Gjermanisë e zhvilluar të shtunën në “Allian Arena”. Ndeshja…

Spektakël e gola, ndeshja Portugali – Gjermani dhuroi gjithçka në pjesën e parë

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes derbi ndërmjet Portugalisë =dhe Gjermanisë, përcjellë KosovaPress. Një ndeshje spektakolare po zhvillohet në…

Reagon fuqishëm Gjermania, përmbys me dy gola rezultatin ndaj Portugalisë – video

Loja dominuese e Gjermanisë ndaj Portugalisë tashmë ka dhënë edhe rezultatin konkret. Pasi ishte në disavantazh nga minuta e 15’,…
error: