Ekskluzive për KosovaPress, flet gjenerali Wesley Clark: Jam krenar për popullin e Kosovës i cili luftoi për lirinë e tij nga shtypja

22 vjet më parë, NATO filloi një fushatë ajrore kundër ish-ushtrisë dhe policisë Jugosllave. Për 78 ditë NATO sulmoi federatën…

Limaj: Demonstrata studentore shënuan kthesën e madhe të popullit tonë për liri e pavarësi

Kryetari i Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka kujtuar demonstratat studentore të 11 marsit 1981. Limaj thotë se demonstratat studentore shënuan…

Populli që fle në shtratin e bletëve

Vendi ka një traditë të nderuar nga koha për të përdorur tingujt e bletëve që gumëzhin për të çlodhur të…
error: