​Polonia do të ndalojë furnizimin me armë për Ukrainën

Një nga aleatët më të fort të Ukrainës, Polonia, ka njoftuar se nuk do të furnizojë më armë vendin, pas…

Shqipëria lidere e grupit, mposht Poloninë

Çfarë super ndeshje, çfarë atmosfere elektrizuese, çfarë fitore e madhe për Shqipërinë për ta vazhduar ëndrrën e kualifikimit në Evropianin…

Dakuuu, hyn në lojë dhe e thellon epërsinë e Shqipërisë ndaj Polonisë (VIDEO)

Çfarë atmosfere elektrizuese në “Air Albania”, ku Shqipëria e ka thelluar epërsinë ndaj Polonisë.  Kombëtarja e Shqipërisë e ka thelluar…

Pjesa e parë: Shqipëria elektrizuese, në epërsi ndaj Polonisë

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen tejet interesante mes Shqipërisë dhe Polonisë, ndeshje kjo e vlefshme për kualifikimet në…

Asaniiii, Shqipëria në epërsi ndaj Polonisë (VIDEO)

Çfarë super goli është shënuar në “Air Albania” të Tiranës, ku Shqipëria sapo ka kaluar në epërsi ndaj Polonisë. Kombëtarja…

Shqipëri-Poloni, formacionet zyrtare

Sonte me fillim nga ora 20:45 stadiumin “Air Albania” do të jetë nikoqir i ndeshjes tejet interesante mes Kombëtares së…

Atmosfera para ndeshjes mes Shqipërisë dhe Polonisë (VIDEO)

Kur kanë mbetur më pak se më pak se dy orë deri te fillimi i ndeshjes mes Shqipërisë dhe Polonisë,…

“Plisat” e ndezin Tiranën para ndeshjes Shqipëri-Poloni (VIDEO)

Sonte me fillim nga ora 20:45 stadiumi “Air Albania” i Tiranës do të jetë nikoqir i super ndeshjes mes Kombëtares…

Polonia thërret ambasadorin rus për komentet ‘kontroverse’ të Putinit

Polonia thirri të shtunën ambasadorin e Rusisë në Varshavë për të protestuar ndaj deklaratave të presidentit rus Vladimir Putin, duke…

​Nikolla takon Dudan: Mirënjohje për mbështetjen për anëtarësimin e Kosovës në KiE

Kryetarja e Kuvendit tw Shqipwrisw, Lindita Nikolla, priti sot presidentin e Polonisë, Andrzej Duda, dhe delegacionin që e shoqëron, i…