​Biden: Putin bëri gabim të madh që pezulloi traktatin për armët bërthamore

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha se homologu i tij rus, Vladimir Putin, bëri “gabim të madh” kur…

Biden në Poloni: Kievi qëndron i fortë, NATO më e bashkuar se kurrë

Presidenti Joe Biden tha në një fjalim në Poloni se një vit pasi Rusia filloi agresionin ndaj Ukrainës, Kievi qëndron…

Biden viziton të martën Poloninë, në prag të 1 vjetorit të luftës në Ukrainë

Presidenti Joe Biden do të mbajë të martën një fjalim në Poloni, ku do të përsërisë angazhimin e Shteteve të…

KE miraton ndihmën për kompanitë e gazit në Poloni

Komisioni Evropian ka miratuar skemën e Kornizës së Përkohshme të Krizave, prej 3 miliardë eurosh për të mbështetur kompanitë aktive…

Stuhia e borës godet SHBA

Temperatura të ulëta janë parashikuar nga Jugu  deri në lindje, në Europën Veriore bora paralizon qarkullimin. Një pjesë e Shteteve…

Tirana mbyll vitin si “Qytet i Rinisë” e për vitin 2023 është përzgjedhur si Qyteti Evropian i Sportit

Pas më shumë se 1 mijë aktivitetesh, Tirana përmbyll sot në ditën e rinisë, vitin si Kryeqyteti Evropian i Rinisë.…

Nis ballafaqimi ndërmjet Francës dhe Polonisë

Franca dhe Polonia do të luftojnë kokë më kokë për të siguruar një vend në mesin e tetë skuadrave më…

​Pa gola mbyllet pjesa e parë e ndeshjes Poloni-Argjentinë, njëjtë edhe në Arabi Saudite-Meksikë

Kanë përfunduar 45 minutat e dy ndeshjeve të grupit C të Kupës së Botës, ku po ballafaqohen Arabia Saudite me…

Formacionet zyrtare, Poloni-Argjentinë

Kohët e mira po vazhdojnë për Poloninë pasi Robert Lewandowski shënoi golin e tij të parë në Kupën e Botës…

Poloni-Arabi Saudite/Notat e lojtarëve, shkëlqen Lewandowski

Atë që nuk mundi ta bëjë Argjentina e ka bërë sot Kombëtarja e Polonisë, e cila e ka regjistruar fitoren…