Pas rezultateve të zgjedhjeve, Kilaj tërhiqet nga politika

Pasi humbi garën për të parin e Malishevës, kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës, Isni Kilaj do të tërhiqet nga…

Ambasadori gjerman për ndalimin e boksierëve: Serbia ka politizuar edhe sportin

Ekipi kosovar i boksit nuk po mund të paraqitet në Kampionatin Botëror që është duke u mbajtur në Beograd të…

Osmani në Tokio edhe për politikë: Japonia, partner strategjik

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani deklaroi se vizitën në Japoni po e shfrytëzon edhe për takime zyrtare, ku kanë marrë…

KDI: Në ndërmarrjet e mëdha publike anëtarët e bordeve janë të lidhur direkt me politikën

Pothuajse në secilën ndërmarrje të mëdha publike ka të emëruar anëtarë në bordet e tyre njerëz të lidhur direkt me…

Ndaluan bisedat rreth politikës në kompani, mbeten pa një të tretën e punëtorëve

Më pak se një javë pasi prezantoi rregullin se “nuk ka politikë në punë”, kompania e teknologjisë “Basecamp” mbeti pa…

​Çështja e të pagjeturve, familjarët fajësojnë politikën

Dy dekada pas përfundimit të luftës në Kosovë vazhdon të mbetet e pazgjidhur çështja e fatit të mbi 1600 personave…

Miftaraj: Pushteti nuk guxon të shantazhojë me zgjedhje se do të fitojë 500 mijë vota

Shoqëria civile po shprehet kritike ndaj qasjes së partisë në pushtet dhe kreut të saj, Albin Kurti për ndryshimin e…

Ambasadori amerikan: Kosova ka nevojë për gjyqësor që nuk i nënshtrohet politikës

Është mbajtur sot ceremonia e fillimit të trajnimit fillestar të gjeneratës së VIII të gjyqtarëve. Janë 23 gjyqtarë të rinj…

Muhaxheri fajëson politikën dhe pret qeverinë e ardhshme për “Borean”

Pas një periudhe të gjatë, në shtator të 2018-s kishte nisur puna për ndërtimin e kompleksit rekreativo-sportiv “Borea” në Pejë.…

Vjosa Osmani e Albin Kurti bashkë me Viola von Cramon diskutojnë për situatën politike

Presidentja në detyrë Vjosa Osmani, raportuesja për Ballkanin Perëndimor në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin…
error: