Një qytetari në Shqipëri i sekuestrohen 3 milionë euro

Policia në Shqipëri ka njoftuar se në kuadër të operacionit policor “Resort 2012”, u sekuestruan pasuri me vlerë 3 milionë…

Sveçla për incidentin në Leposaviq: Persona me veturë tentuan t’i shmangen postbllokut policor

Policia e Kosovës tha se gjatë së hënës në Bistricë të Leposaviqit ka shtënë me armë zjarri drejt një veture,…

Policët e dorëhequr serbë nuk marrin paga, Gjuriq i suspenduar merr gjysmën e saj

Të gjithë zyrtarët policorë që kanë dhënë dorëheqje muajin e kaluar në veri të vendit, Policia e Kosovës u ka…

Ngjarjet e datës 29 nëntor

Komisioni Ad-Hoc për Reformën Zgjedhore në Kosovë mban punëtori. (Hotel “Emerald”, Prishtinë, ora 09:00) Instituti Kombëtar Demokratik (NDI) në Kosovë…

Sveçla: Ju lus për bashkëpunim me përfaqësuesit e shtetit, zyrtarët policorë që po kujdesen për zbatim të vendimeve

Ligjshmëria, respektimi dhe zbatimi i vendimeve të Qeverisë së Republikës së Kosovës janë rruga e duhur dhe e vetme në…

Sveçla takoi zv. kryeministrin e Çekisë, dakordohen për bashkëpunim policor e siguri në rajon

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, gjatë qëndrimit të tij në Republikën e Çekisë, ku po merr pjesë në…