Dy të arrestuar në Jabllanicë të Pejës për rrahje

Dy persona janë arrestuar në Jabllanicë të Pejës nën dyshimet për rrahje të një personi tjetër. Rasti sipas policisë së…

Haradinaj e Kurti përplasen për aksionet e policisë së fundit në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është përplasur me ish-kryeministrin, njëherit liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj…

​Sulmi me armë në Jarinjë, policia nis hetimet, ndërpritet përkohësisht qarkullimi Kosovë-Serbi

Objekti i zyrtarëve policorë dhe doganierëve është goditur me plumb sonte rreth orës 19:00 në Jarinjë. Për fat të mirë,…

Policia shqipton 418 gjoba për qytetarët që nuk respektuan masat antiCOVID-19

Policia e Kosovës po vazhdon që të shqiptojë gjoba për qytetarët të cilët nuk po respektojnë masat antiCOVID-19. Vetëm brenda…

Policia publikon fotot e personave në kërkim të përfshirë në kontrabandën me mallra

Policia e Kosovës, lidhur me operacionin e suksesshëm policor të realizuar në katër rajonet e Republikës së Kosovës në Prishtinë,…

​Aksioni i policisë, Bahtiri apelon për pjekuri dhe maturi tek qytetarët

Aksioni i policisë, Bahtiri apelon për pjekuri dhe maturi tek qytetarët Pas aksionit të Policisë së Kosovës dhe Njësisë Speciale…

Policia me aksion për luftimin e kontrabandës, aksioni po zhvillohet edhe në veri të Mitrovicës

Policia e Kosovës është duke zhvilluar një aksion në luftën për kontrabandë. Aksioni është duke u zhvilluar edhe në veri…

​Digjet një veturë e policisë në veri të Mitrovicës

Afër shkollës teknike në  veri të Mitrovicës është djegur një veturë e policisë. Vetura është djegur mëngjesin e së mërkurës.…

Sveçla: Ne kemi qenë te përgatitur që edhe fizikisht të largojmë barrikadat në veri

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka deklaruar sot për herë të parë se Policia e Kosovës ka qenë…

​Shqiptohen 462 gjoba për qytetarët që nuk respektuan masat antiCOVID-19

Qytetarët po vazhdojnë që të mos i respektojnë masat antiCOVID-19 të vendosura nga institucionet shtetërore e shëndetësore. Gjatë së dielës…