FNSH operacion në Elbasan, 23 persona të shoqëruar

Të paktën 23 persona janë shoqëruar në polici në Elbasan, në kuadër të një operacioni të zhvilluar nga FNSH, policia…

Qalaj: Dyshohet se Valdete Bllaca pasi kishte vrarë familjarët, ka dalë në një lokal në Gjilan

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka thënë se ndjen keqardhje për rastin tragjik që ka ndodhur…

Pas tragjedisë së sotme, suspendohen zyrtarët e lartë policorë në Gjilan

Komandanti i stacionit policor në Gjilan Alban Ramushi, zëvendës-komandanti Naser Rrahmani, shefi i operativës së stacionit policor, Nijazi Kolgeci dhe…

​MPBAP: Do të zbardhen shkaqet e vrasjes së sotme në Gjilan

Ministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Agim Veliu është shprehur se është thellësisht i prekur nga ngjarja tragjike…

​Pesë trupat e pajetë arrijnë në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë

Pesë trupat e pajetë të familjes Bllaca nga Gjilani, të vrarë sot në mesditë, kanë arritur në Institutin e Mjekësisë…

Trupat e familjes Bllaca dërgohen për obduksion në Prishtinë

Pesë trupat e pajetë të familjes Bllaca, të vrarë sot në mesditë në Gjilan, u dërguan për obduksion në Institutin…

​Aksident në Pestovë të Vushtrrisë

Një aksident komunikacioni ka ndodhur para pak çastesh në rrugën Prishtinë – Mitrovicë. Siç raporton KosoavPress, aksidenti ka ndodhur pranë…

​Policia italiane sekuestron 400 kilogramë kokainë

Policia italiane njoftoi sot se ka sekuestruar 400 kilogramë kokainë të dërguar në Siçili nga karteli famëkeq i drogës meksikane…

“Me ta lidh shuplakë”, ngrihet aktakuzë kundër kërcënuesit të policit

Prokuroria Themelore në Pejë, Departamenti i Përgjithshëm, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit  H.P., për veprën penale pengimi i personit…

Arrestohet i kërkuari për falsifikim të parave

Policia e Kosovës ka arrestuar një person të kërkuar për falsifikim të parave. I arrestuari është I. S., lindur në…
error: