Në zonën e Dragashit vazhdon kërkimi i personit të zhdukur

Policia e Kosovës, Policët Kufitarë, Policia e Shqipërisë, Forca e Sigurisë së Kosovës, OJQ-ja e Kosovës për kërkim shpëtim, Policia…

Bllokohen dy ‘Jet ski’ pasi rrezikuan pushuesit

Dy mjete lundruese ‘Jet ski’ janë bllokuar nga policia kufitare Sarandë pas denoncimit se po rrezikonin jetën e pushuesve me…

​Aksion antikontrabandë në veri, lëndohen pesë policë

Pesë zyrtarë policorë janë lënduar dhe një makinë e Policisë Kufitare është dëmtuar gjatë një aksioni antikontrabandë në veri të…

IPK rekomandon suspendimin e dy zyrtarëve policorë të policisë kufitare

Inspektorati Policor i Kosovës i ka rekomanduar Policisë së Kosovës suspendimin e dy zyrtarëve policorë të policisë kufitare të Drejtorisë…

​Parandalohet edhe një rast i kontrabandës me mallra

Policia e Kosovës, njësia policore nga Drejtoria Rajonale e Policisë Kufitare Lindje, mbrëmë në ora 21:00, ka arritur të vërejë…

Vazhdon lufta kundër kontrabandimit me mallra nëpër kufijtë e vendit

Policia Kufitare e Republikës ë Kosovës, mbrëmë, pas pranimit të informacioneve se në fshatin Kormnjan dyshohet se përmes rrugëve malore…

​Sulmohet sërish Policia Kufitare në veri

Mëngjesin e sotëm është sulmuar sërish Policia Kufitare në veri, por ndryshe nga sulmet e kaluara, kësaj radhe ka ndodhur…

Policia Kufitare konfiskon një shumë të madhe parash në Kaçanik

Policia Kufitare në Kaçanik gjatë një kontrolli të detajuar ndaj një veture ka gjetur dhe sekuestruar 35.600 dollarë amerikanë dhe…

Policia largon disa pengesa në rrugë në fshatin Bube në Zubin Potok

Policia e Kosovës ka hasur në disa pengesa me drunj në disa rrugë në Zubin Potok, gjatë patrullimeve dhe hetimeve…

​Sveçla reagon për bazën në Bërnjak: Kushte më të mira për policinë kufitare

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, reagoi pasi Policia e Kosovës dërgoi kontejnerë dhe pajisje logjistike në Bërnjak për ngritje e…