​Tronditet Shkodra, dy shpërthime gjatë natës

Dy shpërthime me lëndë plasëse gjatë natës kanë tronditur qytetin e Shkodrës. Objekti i parë është në zonën e Pedonales,…

Sekuestrohen 100 kg kokainë në Durrës, ishte në kamionin e mbushur me banane

Një sasi e madhe droge, rreth 100 kg dyshohet e llojit kokainë, është sekuestruar nga autoritetet shqiptare. Raportohet se sasia…

Tri viktima në aksidente rrugore brenda 24-orëve në Shqipëri, policia apelon për kujdes

Tre persona kanë humbur jetën në tre aksidente të ndryshme brenda 24 orëve në Shqipëri. Aksidenti më i fundit ishte…

Kërkohej nga Interpoli, arrestohet shtetasi i Kosovës në Morinë

Skënder Murtezi, 45 vjeç, banues në Koshare të Ferizajt, është arrestuar nga Policia e Shqëipërisë në pikë kalimin kufitar Morinë.…

​Policia e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë fillojnë patrullimet e përbashkëta

Policia e Kosovës dhe Policia Rrugore e Shqipërisë nga sot kanë nisur patrullimet e përbashkëta, në kuadër të memorandumit të…

Vrasja e 41-vjeçarit nga vjehrri, arrestohet bashkëshortja e viktimës

Policia e Tiranës ka arrestuar Dhurata Saliajn, gruan e 41-vjeçarit Kudret Saliaj, i ekzekutuar ditën e premte. Sipas policisë Dhurata…

Policia e Shqipërisë vaksinohet edhe me dozën e dytë

Policia e Shtetit ka njoftuar se sot ka nisur faza e dytë e vaksinimit të punonjësve të Policisë, për marrjen…

​Vjedhja e arit në Shqipëri në vlerë 2.8 milionë dollarë

Policia e Shqipërisë më 30 prill të vitit 2000, ka zbuluar se në thesarin e shtetit në vitin 1997 dhe…

Digjen 3 automjete në një qendër tregtare në Lushnje

Tre automjete u përfshinë nga flakët në parkimin e jashtëm të një qendre tregtare në lagjen “Çlirimi” në Lushnje. Sipas…

Policia e Shqipërisë jep informacion për lëvizjen jashtë vendit

Policia e Shtetit ka njoftuar se situata e kufizimeve të lëvizjes së shtetasve me Kosovën dhe Maqedoninë e Veriut, është…