Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Të gjitha vendimet që fuqizohen nga nesër në Kosovë

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia përmes një konference për media ka prezantuar vendimet të cilat do të hyn…

Arrestohet personi që u arratis nga Burgu i Dubravës

Shërbimi Korrektues i Kosovës, njofton opinionin publik se sot gjatë ditës, i burgosuri, i cili mbrëmë ishin larguar nga Pavijoni…

96 policë në kërkim të Besnik Osmanit, s’gjejnë asnjë gjurmë të tij

Besnik Osmani i lindur më 12.05.1978 në Preshevë me vendbanim në Prishtinë, që nga 24 marsi rezulton i zhdukur. Besniku…

Policia “rrethon” Postën e Kosovës

Posta e Kosovës ka njoftuar se derisa po mbahej mbledhja e Bordit të Përkohshëm menaxhmentin e saj, brenda objektit dhe…

Një muaj paraburgim për policin që lëndoi rënd 21 vjeçarin

Gjykata Themelore në Prishtinë ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së paraburgimit…

76 të arrestuar për mosrespektim të dispozitave shëndetësore

Policia e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit, për mosrespektim të dispozitave shëndetësore gjatë kohës së pandemisë, ka arrestuar 76…

Policia jep detaje për vrasjen e rëndë në Rahovec

Policia e Kosovës ka dhënë detaje shtesë rreth ngjarjes së rëndë në Rahovec, ku një person ka vrarë dhe djegur…

Ndalohen 69 persona që nuk respektuan masat

Policia e Kosovës vazhdon të shoqërojë personat të cilët nuk po respektojnë masat e marra nga qeveria për të parandaluar…

Nuk respektuan masat, policia ndaloi 63 persona

Policia ka shoqëruar 63 persona në tërë vendin për shkak të shkeljes së urdhrave qeveritarë, sidomos të kufizimit të lëvizjes.…

Arrestohet togeri, nuk respektoi vendimin për kufizim të lëvizjes

Hetuesit e Inspektoratit Policor janë njoftuar dje në orët e mbrëmjes nga policia lidhur me dyshimet se një zyrtar policor…
error: