Pesë persona dyshohet se dhunuan një femër, arrestohen dy prej tyre

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona pasi dyshohet se së bashku edhe me tre persona të tjerë kanë dhunuar…

Lëndohen policët në Pejë, arrestohet personi që i sulmoi

Është arrestuar pronari i një mobil-shopi në Pejë, pasi që i njëjti ka penguar dhe sulmuar zyrtarët policor derisa ishin…

Sulmuan policët, arrestohen tre persona

Tre persona janë arrestuar në Gjakovë, pasi që kanë sulmuar fizikisht dy zyrtarë policorë në kryerje të detyrës. Viktimat kanë…

Policia jep detaje për vet-aksidentin në autostradë ku humbi jetën një person

Një person ka humbur jetën dhe katër pasagjer janë lënduar si pasojë e një vet-aksidenti të ndodhur dje në mesditë…

Policia e Kosovës identifikon një veturë të falsifikuar në Vërmicë

Policia e Kosovës sot rreth orës 15:00, gjatë kryerjes së detyrave të rregullta në vendkalimin kufitar Vërmicë, ka ndaluar një…

​Kërcënohet udhëheqësi i një klinike në QKUK

Një udhëheqës i një klinike në QKUK është kërcënuar përmes rrjeteve sociale. Policia e Kosovës ka bërë të ditur se…

Në veri sulmohet me armë njësia policore kufitare

Sot rreth orës 11:25, njësia policore e Stacionit Policor për Mbikëqyrjen e Kufirit (SPMK) Zubin Potok, derisa ka qenë duke…

Policia e Kosovës: Nuk ka ndalim të qytetarëve në veri të Mitrovicës

Policia e Kosovës ka hedhur poshtë pohimet për kinse ndalimin dhe maltretimin e qytetarëve në veri të Mitrovicës, duke thënë…

Mehmeti pas ngjarjeve në veri: Janë hapur raste penale, jemi në hetime

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti ka thënë se janë në procedurë të hetimeve sa i përket…

Policia e Kosovës thotë se ka pasur të shtëna me armë

Policia e Kosovës ka siguruar informacione zyrtare se në disa lokacione, duke mos përmendur se cilat, sot janë dëgjuar të…