​Vizita e Scholz, disa segmente rrugore do të mbyllen përkohësisht

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se me rastin e vizitës së kancelarit gjerman Olaf Scholz, sot do të…

Nesër do të ketë ndërprerje të përkohshme të trafikut për shkak të vizitës së Scholz

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se me rastin e vizitës së kancelarit gjerman Olaf Scholz, nesër do të…

UNDP do t’i dorëzojë pajisje profesionale Policisë së Kosovës

Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) në Kosovë do t’i dorëzojë nesër Policisë së Kosovës pajisje profesionale në…

​Protesta e veteranëve, Policia jep detaje për lëndimin e dy zyrtarëve të saj

Policia ka dhënë detaje për lëndimin e dy zyrtarëve policorë në protestën e djeshme të veteranëve para Kuvendit të Kosovës.…

Policia mohon se përdori gaz lotsjellës ndaj protestuesve, thotë se u lënduan dy policë

Policia e Kosovës nëpërmejt një komunikate duke dhënë detaje për protestën e veteranëve, ka thënë se përderisa protesta ishte duke…

Policia do ta zbatojë planin operativ ‘Loja e futbollit Kosovë-Greqi’

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll nesër do të zhvillojë ndeshje ndaj Greqisë. Policia e Kosovës ka hartuar dhe do të…

​Zjarr në një fabrikë në Vushtrri, lëndohen dy punëtorë

Mëngjesin e sotëm ka rënë zjarr në hapësirat e brendshme të fabrikës “Extra” në Vushtrri. Lajmi është konfirmuar edhe nga…

​Vritet një 30-vjeçar në Ferizaj, autori i dyshuar plagoset nga policia

Në orët e para të ditës së sotme një 30-vjeçar me inicialet G.H., ka ndërruar jetë si pasojë e plagëve…

​Ndërron jetë motoçiklisti, u aksidentua në rrugën Kllokot-Viti

Policia e Kosovës raportoi se ka ndodhur një aksident trafiku i përfshirë vetëm një motoçikletë me ngasës mashkull kosovar. Si…