Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Policia e Kosovës i kthen qytetarit kuletën e humbur

Më datë 19.02.2021 zyrtari policor G.B. derisa ishte në detyrë në Stacionin Policor Kufitar Kullë, rreth orës 23:45, gjersa ishte…

548 gjoba për mosrespektim të masave anti-Covid

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve në qytete të ndryshme të Kosovës, ka shqiptuar 548 tiketa në…

Rrëmbehet një vajzë në Istog

Një vajzë është rrëmbyer nga dy persona me një veturë me targa kosovare. Këtë lajm e ka bërë të ditur…

E merr veturën me qira, e shet në Shqipëri

Policia ka njoftuar se një person i dyshuar veturën e marr me qira e dërgon për ta shitur në Shqipëri.…

​Një foshnje e vdekur në Fushë Kosovë, cilësohet vdekje e dyshimtë

Një foshnje e gjinisë mashkull është dërguar pa shenja jete në QKMF në Bresje të Fushë Kosovës. Sipas raportit 24…

Aksident trafiku në Drenas, lëndohen dy persona

Dy persona janë lënduar si pasojë e një aksident trafiku në rrugën Drenas Komoran. Këtë lajm e ka bërë të…

Raporton djalin e vet në Polici, përdorte substanca narkotike dhe i shkaktonte probleme

Një person ka raportuar se ka problem me djalin e tij i cili dyshon se përdor substanca narkotike dhe për…

​Përleshje me armë zjarri në “Rrugën B”, plagosen dy persona

Lajmin për KosovaPress, e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi, i cili ka thënë se gjuajtja me…

Ndalohen 5 persona për rrëmbim, në mesin e tyre 2 zyrtarë policorë

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, njofton se ka ndaluar pesë persona, tani të pandehurit V.K., B.N.,…

IPK arreston një kapiten policor të dyshuar për fajde

Inspektorati Policor i Kosovës respektivisht Departamenti i Hetimeve, njofton se ka arrestuar sot në orët e pasdites një zyrtar policor…
error: