Arrestim për 60 sekonda – momenti kur prangoset “Rusi” nga Policia e Kosovës

Policia e Kosovës ka arrestuar të dyshuarin serb me inicialet N.O, i njohur si “Nemac” dhe “Rusi”, për përfshirje në…

Një 56-vjeçare nxirret pa jetë nga Liqeni Akumulues në Mitrovicë

Një grua e moshës 56-vjeçare është gjetur e pajetë mëngjesin e sotëm (e enjte) në liqenin akumulues në Mitrovicë. Zëdhënësi…

Policia e Kosovës arrestoi një serb të dyshuar për krime lufte

Policia e Kosovës ka arrestuar një serb të dyshuar për krime lufte kundër popullsisë civile. Bëhet fjalë për periudhën e…

Kelani: Njoftuam edhe KFOR-in, të bëhet presion për lirimin e policëve të rrëmbyer

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, ka thënë se në thellësi të territorit të Kosovës ka ndodhur kidnapim klasik…

Policia: Kidnapim klasik nga forcat serbe

Policia e Kosovës ka deklaruar se ka ndodhur një kidnapim klasik nga forcat serbe brenda territorit të Republikës së Kosovës.…

PK: Serbia ka kidnapuar tre policë në zonën kufitare në veri

Në thellësi të territorit të Republikës së Kosovës, në zonën kufitare në veri të vendit dyshohet se janë kidnapuar tre…

Vdes një grua në QKUK, ishte lënduar ditë më parë

Një grua e cila është lënduar para disa ditësh në Ferizaj ka vdekur në QKUK. Në raporton e Policisë së…

Situatë e qetë në Zubin Potok, dhjetëra protestues para ndërtesës komunale

Dhjetëra qytetarë serbë në Zubin Potok janë duke qëndruar para ndërtesës së kësaj komune, duke protestuar kështu kundër prezencës së…