Ia vjedhin veturën të ngarkuar me duhan e para

Një person ka njoftuar Policinë e Kosovës se persona të panjohur ia kanë vjedhur veturën në të cilën kishte ngarkuar…

Një person tenton të hidhet nga Biblioteka Kombëtare, e shpëton policia

Një person ka tentuar të kryejë vetëvrasje në qendër të Prishtinës. Një 23 vjeçar gjatë ditës së mërkurë ka qëndruar…

Sulmon fizikisht bashkëshorten, arrestohet

Një person është arrestuar në Drenas pasi që ka sulmuar fizikisht bashkëshorten. I dyshuari është dërguar në mbajtje, ndërsa nuk…

Një prishtinas sulmon fizikisht motrën, arrestohet  

Një femër është sulmuar fizikisht nga vëllai i saj në Prishtinë. Në raportin e Policisë së Kosovës thuhet se viktima…

Grabitje në një barnatore në Sllatinë të Madhe

Në fshatin Sllatinë e Madhe të Fushë Kosovës është grabitur një barnatore. Në raportin e Policisë së Kosovës, bëhet e…

Gjendet pa shenja jete 18-vjeçari në Prizren

Policia ka raportuar se në fshatin Medvec të Prizrenit është gjetur pa shenja jete një 18-vjeçar. I njëjti është dërguar…

Arrestohet një person për bixhoz të paligjshëm

Policia ka arrestuar një të dyshuar i cili në një bodrum të një shtëpie kishte në pronësi një lokal në…

​Konfiskohen afër 60 kg substanca narkotike, arrestohen 10 persona

Policia e Kosovës bëri të ditur se në kuadër të aktiviteteve që kanë zhvilluar kundër grupeve kriminale, kanë arritur që…

Drejtpërdrejt nga konferenca e Policisë së Kosovës

Në këtë konferencë do të jepen informacione për angazhimet policore në parandalimin dhe luftimin e trafikimit me substanca narkotike. Në…

Policia e Kosovës merr pjesë në konferencën ndërkombëtare për sigurinë rrugore

Në konferencën ndërkombëtare për sigurinë rrugore e cila po mbahet në Tiranë, po marrin pjesë përfaqësues të niveleve të larta…