Policia gjatë një aksioni kap mbi pesë kilogram drogë, arreston një person

Policia e Kosovës ka arrestuar në person në fshatin Llabjan, pasi në veturën e tij janë konfiskuar 5 kg 185…

Policët, të rrezikuar në punë dhe pa sigurim jetësor e shëndetësor

Policët sulmohen dhe lëndohen në punë por trajtimin duhet ta bëjnë me para të veta. Kurse, gjykata dhe prokuroria nuk…

​Vjedhja që përfundoi me përleshje mes hajdutëve dhe policisë, ja çfarë ndodhi në Dobërdol

Një vjedhje që përfundoi me përleshje me armë mes hajdutëve dhe policisë ndodhi mbrëmjen e së enjtes në fshatin Dobërdol…

​Vrasja në Pakashticë nga pakujdesia, viktima dhe i dyshuari ishin baxhanakë

Policia e Kosovës, në raportin e saj 24-orësh, thotë se vrasja që ndodhi në fshatin Prapashticë ishte nga pakujdesia pasi viktima…

Policia në Gjilan për 10 ditë shqipton 2367 gjoba për shkelje të masave në trafik e antiCOVID-19

Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjilan nga data 1 deri më 11 janar ka shqiptuar 1552 gjoba për kundërvajtje të…

Në rajonin e Prishtinës sekuestrohen 5 armë zjarri e 5 thika

Në kuadër të veprimeve operative me qëllim parandalimin dhe zbulimin e veprave kriminale, Drejtoria Rajonale e Policisë – Prishtinë sot…

Sulmoi prindërit e vet, arrestohet

Një i mitur është arrestuar dje në Kaçanik, pasi që i njëjti ka sulmuar fizikisht prindërit e tij. I dyshuari…

Samedin Mehmeti vizitoi policin e lënduar gjatë intervenimit në një rast dhune familjare

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti dhe drejtori i Departamentit për Operacione Gazmend Hoxha vizituan sot stacionin…

​Alarmi te BQK, pasojë e një problemi teknik

Banka Qendrore e Kosovës sqaroi se alarmi i aktivizuar gjatë orëve të para të ditës së sotme ka qenë si pasojë…

Policia kërkon kujdes të shtuar nga drejtuesit e automjeteve gjatë motit me borë e ngrica

Policia e Kosovës, për shkak të reshjeve të borës dhe ngricave në rrugë, ka kërkuar nga të gjithë pjesëmarrësit në…
error: