Arrestohen dy persona të kërkuar në Ferizaj

Policët e stacionit në Ferizaj, sot në orët e hershme të mëngjesit në dy lokacione të ndara kanë arrestuar dy…

Kusari-Lila për sulmet në veri: Vuçiq inskenon konflikt të paqenë me bazë kombësie

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se sulmet e organizuara në veri të vendit tregojnë…

Wigemark i shqetësuar për incidentet në veri: Po e monitorojmë situatën

Shefi i EULEX-it, Lars Gunnar-Wigemark është shprehur i shqetësuar pas incidenteve të djeshme në veri të vendit, për çka kërkuar…

IPK jep 5 rekomandime për Policinë e Kosovës

Inspektorati Policor i Kosovës, respektivisht Departamenti i Inspektimit ka publikuar raportin e inspektimit të rregullt në fushën “Menaxhimi i thirrjeve…

Në Kosovë drogën e fillojnë që 16-vjeç, rritet numri i femrave përdoruese

Përdorimi i substancave narkotike nga të rinjtë në vend konsiderohet se është ulur. Mosha mesatare e të rinjve që nisin…

Vazhdon aksioni për sekuestrimin e objekteve të ndërtuara në zonën e Brezovicës

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka konfirmuar se është duke vazhduar aksionin për sekuestrimin e objekteve të ndërtuara në Brezovicë, konkretisht…

Kanoset me armë zjarri një person në një pompë të derivateve, arrestohet i dyshuari

Një person është arrestuar në Fushë Kosovë, pasi dyshohet se ka sulmuar fizikisht dhe se ka kanosur një tjetër në…

Kërkohej për dhunim, arrestohet 21 vjeçari

Policia e Kosovës në kuadër të planit operativ për realizim të urdhëresave gjyqësore ka arrestuar në Viti personin e kërkuar…

​Vrasja e shtatzënës, Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për të gjetur Sokol Halilin

Policia e Kosovës ka kërkuar nga qytetarët për ofrimin e informatave, të cilat do të ndihmonin në arrestimin e personit…

Projektligji për pensionim të parakohshëm në Policinë e Kosovës procedohet në seancë

Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes e ka proceduar për në seancë projektligjin për pensionet e zyrtarëve policor, iniciativë…