Aksioni i policisë në veri, konfiskohen dy Mercedesa dhe një katërçikletë

Policia e Kosovës ka konfiskuar dy Mercedesë dhe një katërçikletë. E gjithë kjo po bëhet në kuadër të aksionit që…

Gjenden rreth 260 bimë kanabis në Podujevë

Rreth 260 bimë kanabis sativa janë gjetur në dy ari tokë në Podujevë. Në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës…

Murati: Jemi në proces të përcaktimit të shtesave të rrezikshmërisë për policët

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekruan Murati, tha se janë në proces të përcaktimit të shtesave të rrezikshmërisë për…

Elshani: Hetimet në Banjskë do të zgjasin, policia s’pati qëllim të vrasë askënd

Hetimet në fshatin Banjskë të Zveçanit nuk do të përfundojnë për një kohë të gjatë, deklaroi sot drejtori i Policisë…

Lirohet për qarkullim rruga për në Banjskë

Policia e Kosovës duke e konsideruar të qetë situatën në fshatin Banjskë të Zveçanit ka marrë vendim që t’a lirojë…

Sot vendoset si do të procedohet tutje pas përfundimit të bastisjeve në Banjskë

Pas përfundimit të aksionit të bastisjes në fshatin Banjskë të Zveçanit, sot pritet të vendoset se si do të procedohet…

Përfundon operacioni policor në Banjskë

Policia ka përfunduar operacionin policor për bastisje në fshatin Banjskë të Zveçanit. Këtë e konfirmoi për KosovaPress, zëvendësdrejtori i Drejtorisë…

Berisha i shqetësuar për situatën në veri: Policët po i kryejnë detyrat me patriotizëm

Kryetari i Komisionit për Siguri, Bekë Berisha, ka thënë se e kanë përcjellë me shqetësim sulmin terrorist të grupit të…

Policia e largon edhe një autoblindë të grupit terrorist nga Banjska

Kamioni i policisë i cili  po transportonte një autoblindë e cila është identifikuar sot paradite, sapo ka kaluar udhëkryqin tek…

Natë e qetë në Banjskë

Nata e mbrëmshme në Bajnskë të Zveçanit ka kaluar e qetë dhe pa ndonjë incident. Kështu tha për KosovaPress, drejtori…