​Alarm për mjete shpërthyese në stacion të autobusëve në Prishtinë

Një person përmes një telefonate anonime tha se ka vendosur mjete shpërthyes në Stacionin e Autobusëve në Prishtinë. Për çka…

​Aksident në Caralevë, lëndohet një person

Një aksident trafiku ka ndodhur mesditën e kësaj të enjte në rrugën Shtime-Suharekë, konkretisht në Caralevë. Në këtë aksident ka…

Vasfije Krasniqi reagon për dhunimin e të miturës në Kamenicë

Për dhunimin e një të miture në Kamenicë për të cilën raportoi sot Policia e Kosovës, ka reaguar deputetja e…

Shqetësuese prezenca ruse, prania e KFOR-it në Jarinje dhe Bërnjak nuk zëvendëson Njësinë Speciale

Prezenca e KFOR-it në veri të vendit po vlerësohet se është konform mandatit të saj dhe jo për të zëvendësuar…