Sulmoi tre policë në Podujevë, arrestohet i dyshuari

Të enjten rreth orës 22:30 në Podujevë është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi i njëjti i ka kanosur verbalisht…

Ndërtimi i Stacionit të Autobusëve në Podujevë, komuna: Kushtet atmosferike “ndalën” punimet

Në dhjetor të vitit të kaluar, është vënë gurthemeli për ndërtimin e Stacionit të ri të Autobusëve në komunën e…

Në Podujevë nuk i “duan” semaforët, ndalen me vendim të Komunës

Semaforët në komunën e Podujevës, tash e një kohë të gjatë, qëndrojnë aty, por janë jashtë funksionit. Nga komuna thonë…

Parregullsi të ndryshme në tregun e gjelbër dhe tregun e kafshëve në Podujevë

Drejtoria e Inspeksionit në Komunën e Podujevës me asistim edhe të Policisë së Kosovës, sot në orët e hershme të…

Arrestohet një burrë për dhunim në Podujevë

Policia sot ka informuar se një burrë është arrestuar në Podujevë, nën dyshimin për dhunimin e një gruaje. Viktima është…

Vërshime edhe në Podujevë

Si pasojë e reshjeve të dendura të shiut, sot disa qytete të Kosovës janë përfshirë nga vërshimet. Vërshime janë shkaktuar…

Vodhi gjësende në vlerë mbi 1 mijë euro, arrestohet 37-vjeçari në Podujevë

Një burrë është arrestuar mbrëmë në Podujevë, pasi ka kryer vjedhje në një lokal, ku ka marrë gjësende në vlerë…

Dyshohet se sulmoi një grua, arrestohet burri në Podujevë

Policia, sot ka informuar se një burrë është arrestuar në Podujevë, nën dyshimin se ka sulmuar dhe ka kanosur një…

Dy aksidente në rrugën Prishtinë-Podujevë, 6 persona të lënduar

Gjashtë persona janë lënduar si pasojë e dy aksidenteve që kanë ndodhur sot rreth orës 17:30 në rrugën Prishtinë-Podujevë. Njëri…

Podujevë, një burrë gjendet i vdekur në rrugë

Një burrë është gjetur i vdekur dje në rrugë, në Podujevë. Policia ka informuar se sipas familjarëve, viktima ka qenë…