​Tetë persona përfshihen në një rrahje në Podujevë, arrestohen tre prej tyre

Tetë persona janë përfshirë në një rrahje në fshatin Pollatë të Podujevës. Rrahja erdhi si shkak i një mosmarrëveshjeje e…

Arrestohen katër persona për përfshirje në trafikim me narkotik

Policia e Kosovës ka arrestuar katër të dyshuar për përfshirje në trafikun me narkotik, në Podujevë. Në një komunikatë për…

Konfiskohen 91 kilogram marihuanë në Podujevë, arrestohet një person

Policia e Kosovës ka konfiskuar 91 kilogram substancë narkotike të llojit marihuanë në fshatin Konushevc të Podujevës. Përmes një aksioni…

​Kanosi drejtorin e shkollës, arrestohet personi

Policia e Kosovës ka arrestuar një person, pasi i njëjti përmes telefonit ka kanosur drejtorin e një shkolle në Podujevë.…

​Osmani dhe Kurti vlerësojnë lart sakrificën e Zahirit me shokë

Për nder të 25-vjetorit të rënies së tre heronjve të kombit, Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha, Presidentja Vjosa…

Edhe 10 shtëpi për familjet në nevojë në Podujevë

 Kryetari i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, sot nënshkroi marrëveshje bashkëpunimi me humanistin Halil Kastrati për ndërtimin e 10 shtëpive…

19 vjeçarit i sekuestrohet një armë zjarri në Podujevë

Policia e Rajonit të Prishtinës, respektivisht hetuesit e stacionit policor të Podujevës, sot pas pranimit të informatës se një person…

Sekuestrohen tre aparate për prodhimin e kriptovalutave

Njësitet nga Stacioni Policor i Podujevës së bashku me Njësitin e Reagimit të Shpejtë, kanë mbështetur ekipe të KEDS në…

Aksident në rrugën Prishtinë-Podujevë, 6 të lënduar

Një aksident në trafik ka ndodhur sonte në rrugën Prishtinë-Podujevë, në fshatin Gllamnik ku si pasojë janë lënduar gjashtë persona.…

Babai rrah djalin e tij të mitur

Është raportuar se pas një mosmarrëveshje verbale në familje mes dy bashkëshortëve në Podujevë,  babai e ka sulmuar fizikisht djalin…